Sobota, 29. dubna 2017

ÚZSVM nabízí k prodeji lukrativní komerční komplex v Praze 1

23.11.2016
ÚZSVM nabízí k prodeji lukrativní komerční komplex v Praze 1
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových nabízí ve výběrovém řízení s následnou aukcí komerční a bytový komplex č. p. 955 v Praze 1 na rohu ulic U Půjčovny a Jeruzalémská. Minimální kupní cena činí 299 milionů korun.
Objekt U Půjčovny 10 se nachází ve velmi prestižní, památkově chráněné, lokalitě v těsné blízkosti Václavského náměstí a Hlavního nádraží v Praze. Dům je rohový se dvěma nezávislými vchody a vjezdem, v budově je kromě komerční plochy také 14 bytů. Celá budova má 5 nadzemních podlaží, která jsou přístupná po čtyřech schodištích. Objekt je z poloviny dřevěná vestavba se zděnými obvodovými zdmi, což nabízí velkou prostorovou variabilitu pro případnou adaptaci.  V areálu je velký sál, který lze využívat na konference. K objektu náleží i sousední parcela, jež bývala využívána jako hřiště a mohla by po stavebních úpravách sloužit jako parkoviště.
Dům byl postaven v první polovině 19. století na popud tehdejšího ředitele Stavovského divadla Augusta Stögera. Divadelní sál, který zde vznikl, nebyl příliš navštěvován, a proto byla budova prodána státu, který ji v roce 1846 přeměnil na zastavárnu, aukční halu a půjčovnu. V roce 1850 budova dala jméno celé ulici, která se přejmenovala ze Zadní Růžové na U Půjčovny.  V poválečné historii v domě sídlila celá řada podniků či úřadů, například zde byl sklad a kanceláře podniku TUZEX, posledním uživatelem byl Úřad průmyslového vlastnictví.
 
Zájemci mohou své nabídky podat nejpozději do 1. 2. 2017 Bližší informace k prodeji jsou k dispozici na webových stránkách ÚZSVM v sekci Nabídka majetku.
 
 
​​​​​​