Sobota, 21. října 2017

Napsali o nás

Úřad převedl spoluvlastnické podíly k pozemkům u Roudnice

16.10.2017
Roudnicko (Litoměřický deník) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových převedl Státnímu pozemkovému úřadu spoluvlastnické podíly k zemědělským pozemkům v Roudnici, Dolánkách, Židovicích a Rovném. Všechny získal jako odúmrť na základě usnesení okresních soudů v Litoměřicích a Mělníku. Pouze v jednom případě byl převeden celý majetkový podíl k pozemku, ten byl původně evidovaný na neznámého vlastníka. Jedná se např. o ovocný sad nebo obhospodařovaná pole. Převodem získal SPÚ zemědělské pozemky v hodnotě 50 499 Kč.

Majetkový úřad letos zatím uzavřel 911 dohod o zastupování

11.10.2017
Praha (ČTK) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) za tři čtvrtletí uzavřel 911 dohod o zastupování v soudních sporech. V meziročním srovnání je to o 264 dohod méně, zároveň ale více než například za celý rok 2015. Od roku 2014 uzavřel úřad již 3599 takových dohod. Úřad o tom dnes informoval v tiskové zprávě.

Tisíce nemovitostí hledají majitele: Nepatří právě vám? Ověřte si to!

09.10.2017
Praha (tn.cz) - Nejste milionáři? Tisíce lidí vlastní domy a pozemky, ale netuší o tom! Pokud jste mezi nimi i vy, stačí požádat příslušný úřad a doložit svůj nárok. Zkontrolujte si, jestli nejste boháči, v naší unikátní aplikaci.

Majetkový úřad dostal cenu za transparentnost

04.10.2017
Praha (Lidové noviny) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) získal cenu Otevřeno za zavedení řady protikorupčních opatření a posílení transparentnosti při prodeji státního majetku. Ocenění uděluje Otevřená společnost. Ta kladně hodnotila například to, že ÚZSVM zrušil prodej nemovitostí obálkovou metodou a nemovitosti se nyní prodávají pouze v dražbě nebo v aukci. Úřad pochválila také za to, že nově zveřejňuje i majetek, který je k prodeji teprve připravován.

Úřad převzal šest korun. Měl je v kapse vězeň, půjdou do rozpočtu státu

25.09.2017
Brno (iDNES.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Znojmě převzal neobvyklou hotovost. Pětikorunu a korunu, které se našly u pracujícího vězně. Protože tím porušil zákon, mince propadly státu.

Opuštěný Fodermayerův pavilon znovu ožije. Sídlit v něm budou posudkoví lékaři

21.09.2017
Plzeň (denik.cz) -Zdá se, že dlouho opuštěný Fodermayerův pavilon v Doudlevcích konečně našel své využití. Budou v něm sídlit krajští posudkoví lékaři dvou státních institucí. Částečně prostory poslouží jako spisovny.

Majetkový úřad porazil u soudu Fischera. Ten nemá na miliardy nárok

21.09.2017
Praha (ekonomika.iDNES.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových uspěl v soudním sporu o téměř 2,5 miliardy s německou společností Aircraftleasing Meier und Fischer, ve které má většinový podíl podnikatel Václav Fischer. V tiskové zprávě o tom ve středu informoval majetkový úřad.

V bitvě o 2,5 miliardy stát poráží Václava Fischera, který Čechy naučil létat k moři

20.09.2017
Praha (Seznam.cz) - Obvodní soud pro Prahu 2 odmítl, že by stát nesl odpovědnost za to, že letadla patříci Fischerově firmě byla neoprávněně zařazena do konkurzní podstaty.

Hezčí budovy s úředníky. Jihomoravská nádraží opraví za půl miliardy

19.09.2017
Brno (iDNES.cz) - Železničáři se v následujících pěti letech ve velkém pustí do oprav nádražních budov na jižní Moravě. Jako první je na řadě Břeclav, nejvíce peněz pak investují do přestavby ve Znojmě.

Slavná ozdravovna pro dětské astmatiky je na prodej. Vyvolávací cena?

18.09.2017
Olomouc (Olomoucky.denik.cz) - Dětská ozdravovna se speleoterapií ve Vojtěchově před léty skončila a je otázkou, jaké bude využití celého areálu do budoucna.

Na nádraží lákají úředníky

14.09.2017
České Budějovice (Lidové noviny) - Novorenesanční budova českobudějovického nádraží patří v současné době k těm budovám, jejichž technický stav lze bezesporu označit za velmi špatný. O nějaké výstavní bráně do jihočeské metropole nemůže být ani řeč. Zatím. Nejpozději do pěti let by mělo být alespoň podle současných plánů všechno jinak.

Lamborghini rychle a levně

13.09.2017
Praha (Aha!) – Luxusní sporťák za milion a čtvrt? I tak momentálně vypadá jedna z nabídek ve státním bazaru. Za pár korun tady můžete pořídit nářadí, auto, elektroniku, náhrobní kámen i bukové fošny. Většinou jde o věci, které zabavila policie nebo je státu někdo odkázal. Státní kasa si tak každý rok polepší o miliony.

Léčebna je na prodej. Kdo dá víc?

13.09.2017
Hvozd (Prostějovský týden) – Dětská ozdravovna se speleoterapií ve Vojtěchově před léty skončila a je otázkou, jaké bude využití celého areálu do budoucna. Pozemky ve všech případech nepatří vlastníkům budov a naopak. Ty, co má v rukou stát, jsou nyní na prodej. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) vypsal soutěž s následnou aukcí s minimální kupní cenou ve výši 1,19 milionu korun.

Penězi to nekončí. Odsouzeným stát zabavuje kleště, garáž i auta

12.09.2017
Ústecký kraj (decinsky.denik.cz) - Při vyšetřování policie zabaví mnoho věcí. Slouží jako důkazy proti pachatelům.

Stát znovu prodává podíl ve šperkařské firmě Soliter

11.09.2017
Jablonecko (genusplus.cz) - Stát znovu nabízí k prodeji zabavený většinový podíl ve šperkařském a zlatnickém podniku Soliter z Jablonce nad Nisou. Cenu snížil zhruba o deset procent. Za 50,7 procenta akcií firmy požaduje minimálně 103,387 milionu korun. ČTK o tom informoval mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Radek Ležatka.

Stát se levně zbavuje majetku, seženete lamborghini i škodovku

11.09.2017
Praha (tn.cz) - Stát se levně zbavuje majetku, mezi kterým je i poměrně hodně aut. Na výběr jsou klasické vozy, v aukci se ale najde také několik sběratelských kousků. Nabídka je skutečně rozmanitá, pořídit si můžete od Škody 110 po Lamborghini Gallardo Spyder. Najde se ale také elektronika nebo třeba stavební materiál.

Ozdravovna je na prodej. Stojí přes milion

08.09.2017
Vojtěchov (Olomoucký deník) - Bývalá léčebna ve Vojtěchově pomáhala malým astmatikům.

Aktivisté mají utrum. Pražskou Kliniku musejí vyklidit, potvrdil soud

06.09.2017
Praha (info.cz) - Aktivisté provozující na pražském Žižkově Autonomní sociální centrum Klinika musejí budovu a přilehlé pozemky definitivně vyklidit. Pravomocně o tom rozhodl odvolací soud. Správa železniční dopravní cesty, která je novým majitelem, tvrdí, že do zchátralé budovy chce po opravách přestěhovat část svých zaměstnanců. Zástupkyně Kliniky Tereza Virtová řekla, že se dovolá k Nejvyššímu soudu. To však samo o sobě nemá odkladný účinek.

Stát prodává kryt maskovaný jako letní kino. Chce přes tři miliony

04.09.2017
Pardubice (iDNES.cz) - Státní majetkový úřad prodává v České Třebové kryt maskovaný jako letní kino. Do této podoby objekt pro dva tisíce lidí v 70. letech stylizovali kvůli utajení. Za budovu, která dříve fungovala třeba jako střelnice či diskotéka, stát požaduje minimálně 3,3 milionu korun.

Bývalé vojenské objekty stále zatěžují stát

31.08.2017
Praha (novinky.cz) - Stát se stále ještě, i po více než čtvrtstoletí, horko těžko zbavuje bývalých vojenských objektů z časů železné opony. Někdy prodej nakonec vyjde, byť třeba až na pošesté, jindy ani to ne. Takových obtížně využitelných nemovitostí jsou v Česku stovky.