Neděle, 20. srpna 2017

Napsali o nás

Návrh využití věznice bude hotový v říjnu

14.08.2017
Uherské Hradiště (Mladá fronta DNES) ​- Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) už vybral společnost, která navrhne, jak v budoucnu využít bývalou věznici v Uherském Hradišti. Výběrové řízení vyhrála brněnská firma Ateliér Velehradský, která dokument odevzdá v polovině října.

O převod vyjednává už roky. Šanci ale dostane až v případě, že se ani tentokrát kupce nepodaří najít

14.08.2017
Česká Třebové (TV Nova) - Reportáž v pořadu TV Nova Televizní noviny.

Kasárna zlevnila, stát chce 19,5 milionu

14.08.2017
Tábor (Táborský deník) – Do 29. srpna se mohou zájemci hlásit o státní část bývalých kasáren Jana Žižky. Minimální cena je 19,5 milionu, o 2,5 méně než při prvním pokusu. O tuto část objektu projevil zájem i Tábor. Ovšem za předpokladu, že jej do svého majetku získá bezúplatně.

Státní výprodej: Pořiďte si náhrobek, poníky nebo pevnost

10.08.2017
Praha (blesk.cz) - Je libo zámek, pevnost nebo poníka? Ve státním »sekáči« žádný problém. A některé kousky jsou skutečně »za hubičku«. Například tři poníci se tu dají sehnat za necelých 20 tisíc korun a kus josefovské pevnosti za necelých pět milionů. Nepotřebný majetek nabízí k prodeji Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Totalitní lágr čeká zásadní změna. Už na podzim!

07.08.2017
Uherské Hradiště (Dobrý den s kurýrem) - Osud bývalé uherskohradišťské věznice začíná mít opět konkrétnější obrysy. Specializovaná firma z Brna totiž už začala pracovat na kompletní studii využitelnosti. Do konce října by tak mělo být jasné, v co se již v průběhu několika let promění bývalý totalitní lágr.

Na vědomost se dává, že stát prodává

07.08.2017
Blesk (Praha) - Je libo pevnost nebo poníka?

Po osamělé ženě získal stát přes tři miliony

04.08.2017
Litoměřice (Ústecký deník) - Hotovost, vkladní knížky, šperky, pozemky, dluhopisy a podílové listy. To vše, v hodnotě téměř 3,3 milionu korun, získal po nedávno zemřelé 92leté ženě stát.

Policejní záběry. Odhalenou pěstírnu ...

03.08.2017
Reportáž v pořadu Večerní zprávy na Seznamu.

Majetek bez majitelů. Stát hledá nové vlastníky tisícům chátrajících nemovitostí

01.08.2017
Praha (ct24.cz) - Téměř 19 tisíc nemovitostí v Česku je ve vlastnictví neexistujících firem či podniků v likvidaci. Nejčastěji se jedná o pozemky, jsou to ale i domy, části silnic nebo vodní díla. Bez péče chátrají, stát se proto už dva roky snaží bezprizorní majetek odhalit a najít mu nové vlastníky. Zatím se to podařilo u sedmi tisíc nemovitostí.

Vepřín v Letech může být převeden na stát, rozhodl vlastník

01.08.2017
Praha (euro.cz) - Na začátku září by mohla být uzavřena kupní smlouva mezi státem a firmou AGPI, majitelem vepřína v Letech na Písecku, který stojí v místech protektorátního koncentračního tábora pro Romy. Valná hromada AGPI dnes schválila převod areálu na stát. Cenu ani jedna ze stran neuvedla, AGPI ji oznámí až v případě, že se s vládou na odkupu dohodne.

Opuštěné nemovitosti

31.07.2017
Reportáž v pořadu ČT1 Události.

Stát prodává kryt maskovaný jako letní kino

19.07.2017
Reportáž v pořadu TV Nova Odpolední Televizní noviny.

Zlikvidovali šest tun vadné pšenice

14.07.2017
Ústí nad Orlicí (Orlický deník) - Zlikvidováním šesti tun pšenice skončil případ muže, který se pokusil v obilí uschovat přes 4,5 milionů kusů cigaret a dopustil se tak zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby.

Stát se chce opakovaně zbavit objektu bývalé LDN v Roudnici

13.07.2017
Roudnice nad Labem (Litoměřický deník) - ​Bezmála 23 milionů požaduje Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových za budovu a přihlehlé pozemky Léčebny dlouhodobě nemocných v Roudnici nad Labem. A to opakovaně.

Obušek putoval ke kriminalistům

12.07.2017
Břeclav (Břeclavský deník) – Teleskopický kovový obušek, který získal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Břeclavi, putoval bezúplatně pražskému Kriminalistickému ústavu. Obušek získal úřad v případu odsouzeného muže, který napadl svého příbuzného.

Břeclav získala pozemek u kaple. Město se o něj staralo už předtím

30.06.2017
Břeclav (Břeclavský deník) – Pozemek okolo kaple svatého Cyrila a Metoděje u vlakového nádraží v Břeclavi získalo město od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Bezúplatně. Zástupci radnice již nyní místo spravují, protože je tam bodové osvětlení, které je v majetku města.

Úřady budou využívat objekty SŽDC, dohodl majetkový úřad

29.06.2017
Praha (ČTK) - Některé státní úřady se v jednotlivých regionech přestěhují z nestátních budov do objektů, které vlastní Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). Vyplývá to z memoranda o spolupráci, které firma uzavřela s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Cílem je dosáhnout úspor ve výdajích státu, informoval dnes v tiskové zprávě ÚZSVM.

Tisíce nemovitostí hledají vlastníka. Bez něj do šesti let propadnou státu

29.06.2017
Praha (Seznam.cz) - Našli jsme pozemek zapsaný na ovčáka narozeného v roce 1825. Snažíme se teď dohledat dědice, říká šéfka mocného majetkového úřadu.

Stát se opět pokusí prodat zámek v Dívčím Hradě za 4,9 mil. Kč

28.06.2017
Dívčí Hrad, Bruntálsko (ČTK) - Stát se opět pokusí prodat zámek v Dívčím Hradě na Bruntálsku. Jde už o třetí pokus převést chátrající stavbu na soukromý subjekt. Cena za památku, přilehlý park i několik dalších budov je 4,9 milionu korun, o 200.000 nižší než před časem. Záměr na svých stránkách zveřejnil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Úřad získal a zničil padělky obrazů

27.06.2017
Frýdek-Místek (Týdeník Frýdecko-Místecko) – Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ve Frýdku-Místku připadly padělky obrazů. Na základě příkazu okresního soudu získal úřad padělky obrazů Cyklista u ohrady od Kamila Lhotáka, Benátky od Jana Zrzavého, Sen noci svatojánské od Josefa Lieslera, ale také padělaný obraz od Toyen. Dále pak Zátiší s rybou, jehož originálním autorem je Emil Fila, Most na Krumlově od Ludvíka Kuby a zfalšované dílo Anděl, které původně vytvořil Jan Zrzavý.