Sobota, 29. dubna 2017

Napsali o nás

Brandýs získal zpět moštárnu

27.04.2017
Brandýs nad Orlicí (Svitavský deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Ústí nad Orlicí bezúplatně převedl městu Brandýs nad Orlicí pozemek s bývalou moštárnou, která byla postavena v akci „Z“.

Stát prodal Brodu pozemky za 800 tisíc. U bytových domů vyroste parkoviště

24.04.2017
Uherský Brod (Zlínský deník) – Více než tři čtvrtě milionu korun zaplatilo město Uherský Brod za pozemky u bytových domů. Město je koupilo od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Na ploše se nachází zeleň tvořící veřejné prostranství.

Stádo dříve týraných koní se rozrostlo

19.04.2017
Třanovice (Frýdecko-místecký a třinecký deník) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových má ve své správě devět dříve týraných koní. Stádo umístěné ve Stanici pro koně v nouzi v Třanovicích se na konci března rozrostlo o nové hříbě a další přírůstek se očekává.

Stát prodal v aukci rybníček i náhon k bývalému mlýnu

18.04.2017
Kyšice, Kotousov, Srby (Plzeňský deník) – Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) se podařilo najít nové majitele a prodat tři malé vodní plochy na Plzeňsku.

Majetkový úřad státu snížil v katastru počet neexistujících firem

13.04.2017
Praha (ČTK) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) snížil od spuštění projektu Mapa majetku státu v polovině roku 2015 do konce loňského roku počet neexistujících státních subjektů v katastru nemovitostí o třetinu na 920. Úřad o tom dnes informoval v tiskové zprávě. Úřad v uvedené době rovněž snížil počet bezprizorních nemovitostí, tedy zapsaných na neexistující podniky, z 25.557 na 18.898 položek. Zhruba 6700 nemovitostem tak našel nového vlastníka.

U zemřelé vdovy našli půl milionu v hotovosti

13.04.2017
Reportáž v pořadech TV Nova Polední Televizní noviny a Odpolední Televizní noviny

Zapomenuté peníze. Jarní úklid dokumentů může přinést překvapení

10.04.2017
Česko (Deníky) - Aby se člověk nečekaně dostal k jistému majetku, nemusí zrovna vyhrát v loterii. Někdy postačí cílevědomost a snaha mít pořádek ve věcech.

Ukrajinci padělali řidičáky

10.04.2017
Břeclav (Břeclavský deník) – Čtyři osobní doklady, které jejich držitelé předkládali jako ty vydané rumunskými úřady, zlikvidovalo pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Břeclavi. „Jednalo se o řidičské průkazy a jiné doklady totožnosti, které odsouzení Ukrajinci předložili policistům při pobytové kontrole v jedné ze společností v Hustopečích,“ uvedl mluvčí úřadu Vojtěch Nitra.

Prázdné domy svěří úřadu

10.04.2017
Brno (Brněnský deník) – Státní instituce nepotřebují část majetku, který vlastní. Bez využití proto v Brně a na Brněnsku zůstává 720 volných pozemků s celkovou výměrou třiapadesát hektarů a devětasedmdesát prázdných budov. Ukázal to velký jarní úklid v katastru nemovitostí, který provedl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. „Část nepotřebných nemovitostí teď přejde pod správu úřadu. Konkrétně 493 pozemků a pětatřicet objektů,“ sdělila za úřad Adéla Janů.

Hrozil tchyni. O dýky přišel

07.04.2017
Vyškov (Vyškovské noviny) – Třemi dýkami vyhrožoval tchyni a tchánovi, že je zabije.

Stát dostal sekyru, kterou napadl muž souseda v Českém dubu

06.04.2017
Liberec (Liberecký deník) – Liberecké pracoviště Úřadu pro zastupování zastupozastupořešilo státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zajímavý úkol. Na základě rozsudku soudu dostalo sekeru černé barvy o délce topůrka 50 cm, kterou v Českém dubu použil muž k útoku na souseda. „Obžalovaný se sekyrou v ruce se po sousedovi během sporu napřáhl a úder vedl směrem na jeho hlavu. Poškozený tento úder částečně vykryl a tím snížil jeho intenzitu. Přesto obžalovaný poškozenému sousedovi způsobil několik sečných ran na obličeji a na rameni, otok a hematom na malíku ruky,“ vysvětlila původ sporu se sekyrou v hlavní roli Adéla Janů z ÚZSVM.

Ukradli víc než milion korun. Jejich věci propadly státu

04.04.2017
Znojmo (Znojemský deník) – Funkční nářadí, ale také několik balení mletého pepře, kterým dvojice zlodějů posypávala místo činu, převzalo v uplynulých dnech znojemské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových jako věci pocházející z trestné činnosti.

Dýky, kterými muž vyhrožoval tchyni a tchánovi, propadly státu

04.04.2017
Blanensko, Vyškovsko (Blanenský deník) – Třemi dýkami vyhrožoval tchyni a tchánovi, že je zabije.

Znojmo získalo pozemky U Lesíka

31.03.2017
Znojmo (Znojemský deník) – Šest pozemků v lokalitě U Lesíka získalo zdarma Znojmo. Včera o tom informovalo regionální pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve Znojmě.

Majetkový úřad spravoval ke konci 2016 majetek za 18,6 mld. Kč

29.03.2017
Praha (ČTK) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ke konci loňského roku spravoval 265.501 majetkových položek, tedy například nemovitostí, cenných papírů, kancelářského vybavení nebo podílů ve firmách. Jejich hodnota činila zhruba 18,6 miliardy korun. Počet položek meziročně klesl, hodnota ovšem stoupla z předchozích zhruba 18,5 miliardy Kč. Vyplývá to z výroční zprávy, kterou úřad zveřejnil na internetu.

Státu připadl šroubovák i páčidlo použité při vloupání do prodejny

28.03.2017
Klatovy (Klatovský deník) – Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Klatovech převzalo od Policie ČR křížový šroubovák, ocelovou trubku pevně spojenou s krumpáčem uzpůsobenou jako páčidlo a roztržený povlak s nápisem Hannah Montana. Předměty použili pachatelé při vloupání do prodejny s potravinami. Věci propadly státu na základě rozsudku Okresního soudu v Klatovech.

Skalice: úřad vyřešil pozemky

23.03.2017
Znojmo, Skalice (Znojemský deník) – Složitý případ vlastnických práv pěti spoluvlastníků u tří zemědělských pozemků u Skalice o celkové výměře více než dva a půl tisíce čtverečních metrů vyřešil v uplynulých dnech Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových

22.03.2017
Zlín, Česko (Informační zpravodaj Sdružení místních samospráv ČR) - Článek o Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, rozhovor s generální ředitelkou Kateřinou Arajmu a příklady bezúplatných převodů obcím.

Úřad státu prodal podíl na domě ve Znojmě muži z Irska

20.03.2017
Znojmo (Znojemský deník) - Spoluvlastnický podíl na rodinném domě s pozemkem v městské památkové rezervaci ve Znojmě prodal v aukci úřad pro zastupování státu.

Akcie, nemovitosti, životní pojištění. Češi mají zapomenuté miliony korun

20.03.2017
Praha (Investujeme.cz) - Do konce loňského roku měli majitelé anonymních vkladních knížek, kterým již před lety skončila platnost, poslední možnost přihlásit se u České spořitelny o své peníze. Spořitelně nakonec zůstalo 1,78 miliardy korun, které si nikdo nevyzvedl, a tak je věnovala na charitu. Nejde o jediný případ, kdy se můžeme setkat se zapomenutými penězi, respektive s majetkem, ke kterému se majitelé nehlásí. Podívejte se na několik obvyklých příkladů.