Pátek, 23. června 2017

Napsali o nás

Ministr Pilný: Kolegové z majetkového úřadu odvrátili pohromu a zachránili přes čtrnáct miliard

23.06.2017
Praha (parlamentnilisty.cz) - Právníci z resortu Ministerstva financí uhájili státu přes 14 miliard korun.

Urzędnicy to normalni ludzie

22.06.2017
Rozhovor s ředitelem územního pracoviště ÚZSVM Ostrava Karlem Siwkem, držitelem ocenění Osobnost veřejné správy 2017, v novinách Głos Ludu-Gazeta Polaków w Republice Czeskiej (Hlas lidu–Polské noviny v České republice).

Osobnosti veřejné správy roku vyhlášeny

21.06.2017
Moderní obec (newsletter) - Při příležitosti dvoudenní konference Moderní veřejná správa, která se ve dnech 1. a 2. 6. uskutečnila v univerzitním kampusu Bohunice Masarykovy univerzity v Brně, byly jejím pořadatelem - Ministerstvem vnitra ČR - vyhlášeny i Osobnosti veřejné správy roku 2017.

DRAŽBY: Kupte auto za pár tisíc! Nebo levně vybavte svůj dům

19.06.2017
Praha (tn.cz) - Sháníte levně osobní auto, dodávku nebo dokonce cisternu? To vše a mnoho dalších věcí od hodinek, přes nářadí a nože, až po zlaté cihličky se dá za babku vydražit na veřejných dražbách. Záleží jen na štěstí, rozvaze a šikovnosti a zajímavé kousky můžou být vaše.

Majitelem rybníku snadno a rychle

13.06.2017
Reportáž v pořadu TV Barrandov Naše zprávy

Prodej kostnice v Horkách u Benátek

13.06.2017
Reportáž pořadu Frekvence 1 Zprávy

Úřad vypsal zakázku na využití věznice

12.06.2017
Uherské Hradiště (Mladá fronta DNES) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) vypsal veřejnou zakázku na vypracování studie využití areálu bývalé věznice v Uherském Hradišti. Část areálu věznice, která je známá hlavně krutými metodami vyšetřovatelů komunistické Státní bezpečnosti vůči politickým vězňům v 50. letech minulého století, získá podle dřívější dohody Muzeum totality. Studie by měla navrhnout využití objektu také dalšími státními institucemi.

Stát prodává rezavé čekárny i opuštěné luxusní vily

12.06.2017
Praha (Právo) - Rezavá čekárna, bahniska či pozemky podivných tvarů ztrácející se kdesi v křovinách, ale i pěkné byty či chalupy nebo parcely v atraktivních lokalitách.

Zdědili jsme vily i jedovatého pavouka, říká Ležatka, jenž za stát vyřizuje pozůstalosti lidí ...

05.06.2017
Praha (ihned.cz) - Stát získává po lidech bez dědiců velmi rozmanité pozůstalosti od vily až například po jedovatého pavouka. Stovky předmětů každoročně putují do muzeí. Zesnulým se vždy platí důstojný pohřeb a popřípadě náklady na léčení v nemocnici, které můžou jít i do milionů.

Stát převedl pozemky v Knínicích

05.06.2017
Miroslavské Knínice (Znojemský deník) – Čtyři pozemky, které se nacházejí v Miroslavských Knínicích, převedl v minulých dnech stát bezplatně na kraj.

Nová naděje pro vilu Milada

01.06.2017
Praha - Libeň (Mladá fronta DNES) - Léta opuštěná vila Milada v Libni mezi ulicemi Na Kindlovce a Pátkova je stále v dezolátním stavu. Majitel, kterým bylo dlouhá léta ministerstvo školství, se jí definitivně rozhodl zbavit loni na podzim a převést ji na Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Jenže přesun se oproti předpokladům výrazně protáhl.

Hřiště patří obci

30.05.2017
Mostek (Svitavský deník) – Zatímco ještě nedávno pozemek s fotbalovým hřištěm v Mostku nedaleko Chocně patřilo státu, teď už je obecní.

18 let vyšetřování uhlobaronů: Stát se teď označil za poškozeného, chce po nich 8 miliard

26.05.2017
Praha (Seznam.cz) - Ministerstvo financí se přidalo na stranu žaloby v trestním řízení proti bývalým uhlobaronům.

Úřad bude hledat využití pro bývalou budovu finančního úřadu. Možná ji dá do aukce

26.05.2017
Havlíčkův Brod (Havlíčkobrodský deník) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Havlíčkově Brodě převzal nepotřebnou budovu Generálního finančního ředitelství na havlíčkobrodském Smetanově náměstí.

Stát prodal budovu v písecké Žižkově ulici

24.05.2017
Písek (Písecký deník) - O více než čtyři miliony korun obohatilo státní pokladnu písecké pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Úřady spolu válčí o spornou restituci

22.05.2017
Praha (Právo) - Mniši z cisterciáckého kláštera ve Vyšším Brodě jako jediní získali v církevních restitucích výjimku.

Dluhoví kostlivci potápějí dědice. Pomůže zaklínadlo

22.05.2017
Praha (Právo) - Skryté dluhy zemřelých potápějí čím dál tím více dědiců. Ti tak v exekučních dražbách nepřicházejí jen o to, co po příbuzném zbylo, ale i o svůj majetek. Mnohdy totiž věřitelé začnou nárokovat zaplacení dluhů po zemřelém dlouho po pozůstalostním řízení, v němž měli pozůstalí ještě možnost dědictví jako celek odmítnout. Pokud ho však dědicové přijmou, tak pak již ovšem ručí za dluhy zemřelého nejen tím, co zdědili, ale i svým majetkem. Lze tomu předejít jednou právnickou větou, jenže mnoho lidí to netuší.

Kasárna už patří úředníkům, přebudují je na „superúřad“

19.05.2017
Olomouc (Mladá fronta DNES) - O významný krok blíž je proměna Hanáckých kasáren na obrovské sídlo řady státních institucí. Od 19. století byli pány rozlehlé budovy v historickém centru Olomouce vojáci, teď tu rozkazy udílí úřad, který začíná plánovat milionovou přestavbu na kanceláře.

Stát prodává pavilón duchů. Bývalou psychiatrii a léčebnu rakoviny

19.05.2017
Praha (FAEI.cz) - Stát začal prodávat ve veřejné soutěži opuštěný bývalý chudobinec v Plzni z dvacátých let, později psychiatrii a léčebnu specializovanou na rakovinu. Je už šest let opuštěný, a i když objekt vypadá dobře, je něco jako pavilonem duchů. Budova se objevila v nabídce Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). A není to jediný objekt s pohnutou minulostí, z něhož může mrazit v zádech.

Fodermayerův pavilon za 77,9 milionu korun

09.05.2017
Plzeň (Plzeňský deník) – Najde se konečně kupec Fodermayerova pavilonu? Plzeňská fakultní nemocnice ho nejdříve nabídla k bezúplatnému převodu asi 25 státním organizacím. Bez zájmu. Pak následovalo jedno kolo výběrového řízení za druhým. Naposledy klesla cena objektu až na 38,6 milionu korun. Současná hodnota je ovšem více než dvojnásobná.