Úterý, 28. února 2017

odbor Odloučené pracoviště Olomouc

Odbor Odloučené pracoviště kompletně zajišťuje v rámci své územní působnosti v okrese  Olomouc:

  • správu, hospodaření a nakládání s majetkem státu podle § 9, 10 a 11 zákona č. 219/2000 Sb., o majetku České republiky a jejím vystupování v právních vztazích, ve znění pozdějších předpisů;
  • úkoly vyplývající pro Úřad z  příslušných ustanovení zákona č. 279/2003 Sb., o výkonu zajištění majetku a věcí v trestním řízení a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů;
  • činnost hospodářské správy.

​​​​

Adresa:
Jeremenkova 1263/17
772 00 Olomouc
Ředitelka:
Ing. Eva Chlopčíková
Tel.: 585 510 168
E-mail: eva.chlopcikova@uzsvm.cz
Životopis: CV_prof_Chlopčíková.pdf

Kontakt

Z činnosti odboru Odloučeného pracoviště Olomouc

Olomoucké pracoviště ÚZSVM zlikvidovalo láhev s rozpitým alkoholem

06.02.2017

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Olomouci převzal na základě pravomocného rozhodnutí města Olomouce rozpitou láhev rumu. Alkohol propadl státu v přestupkovém řízení, neboť jej původní vlastník konzumoval před obchodní galerií Šantovka v Olomouci. Porušil tím totiž ustanovení o zákazu konzumace alkoholických nápojů a žebrání na veřejných prostranstvích města. Muži byla dále uložena pokuta jeden tisíc korun.

Olomoucké pracoviště ÚZSVM převzalo několik kabelek použitých ke krádeži

03.02.2017

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Olomouci převzalo celkem tři koženkové kabelky, které byly vylepšeny o alobalovou výstelku. Tašky, které budou zlikvidovány, byly použity ke krádeži oblečení v nákupních centrech v Olomouci. Způsobená škoda činila přibližně 10 tisíc korun. Třem pachatelkám byla zároveň uložena pokuta ve výši 18 tisíc korun.

ÚZSVM zlikvidoval těsnící materiál

02.02.2017

Usnesením Okresního soudu v Olomouci bylo rozhodnuto o tom, že do vlastnictví státu zastoupenému Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Frýdku-Místku připadl majetek, který byl uložen v soudní úschově, a marně uplynula lhůta, v níž si je oprávněná osoba mohla vyzvednout. Jednalo se o celkem 43 027 položek pryžového těsnícího materiálu, zejména tzv. Gufer a "O-kroužků".

další aktuality