Úterý, 7. dubna 2020

Tiskové zprávy

Omezený provoz ÚZSVM pro veřejnost z důvodu nouzového stavu

16.03.2020

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v souladu s vyhlášením nouzového stavu vládou zavádí opatření k ochraně zdraví veřejnosti.

Výroční zpráva 2019: Rekordní příjmy i počet převzatých soudních sporů

12.03.2020

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zveřejnil na svých webových stránkách výroční zprávu o své činnosti za rok 2019. ÚZSVM v roce 2019 zaznamenal třetí nejvyšší příjmy ve své historii. Zároveň státu uhájil desítky miliard v právních jednáních a uzavřel rekordní počet dohod o zastupování jiných organizačních složek státu.

V roce 2019 ÚZSVM uhájil státu více než 36 miliard Kč

11.03.2020

Právní zástupci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) uhájili v roce 2019 státu v majetkoprávních sporech celkem 36,9 miliard korun. ÚZSVM zastupuje stát v soudních sporech s dlouhodobou úspěšností přes 90 %.

Další tiskové zprávy

Aktuality

ÚZSVM bezúplatně převedl obci Branišovice pozemky pod fotbalovým hřištěm

07.04.2020

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Znojmě převedl bezúplatně obci Branišovice pozemky v areálu fotbalového hřiště.

Stát uspěl ve sporu o univerzitní pozemky na Brněnsku

06.04.2020

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Brně úspěšně zastupoval Mendelovovu univerzitu v Brně a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) v soudním sporu zahájeném Benediktinským opatstvím Rajhrad. Opatství se domáhalo, aby bylo určeno vlastnictví státu k lesním pozemkům v katastrálních územích Rajhrad a Popovice u Rajhradu, na které posléze hodlalo uplatnit restituční nárok podle zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi.

ÚZSVM v Českých Budějovicích bezúplatně převedlo obci Habří kapli sv. Víta

06.04.2020

V chráněné krajinné oblasti Blanský les stával nad vesničkou Habří významný poutní kostel sv. Víta. Po jeho zániku vybudovali místní obyvatelé na oblíbeném poutním místě alespoň kapli zasvěcenou témuž světci a věnovali ji vyšebrodským cisterciákům. Majetek řádu byl po válce konfiskován a připadl státu, což se týkalo i kaple.

ÚZSVM prodal čtyři pozemky v Dubí u Teplic a Malhosticích za téměř 780 tisíc korun

06.04.2020

Teplické pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových prodalo ve výběrovém řízení s aukcí čtyři pozemky za 779 400 korun.

archiv aktualitarchiv aktualit |  Další aktuality
RSSRSS
Plzeň České Budějovice Praha Střední Čechy Ústí nad Labem Hradec Králové Brno Ostrava Mapa

Pracoviště

Pro informace o činnosti ÚZSVM
přejděte na příslušné pracoviště.

Aktuální nabídka majetku k prodeji

Aktuální informace ke koronaviru