Úterý, 11. prosince 2018

Tiskové zprávy

Ministerstvo financí získá zpět více než dvě miliardy korun od společnosti AKRO

29.11.2018

Ministerstvo financí uspělo v soudním sporu o více než dvě miliardy Kč s AKRO investiční společnost, a.s. i u odvolacího soudu. Původní soudní spor se týkal údajného nesprávného postupu Finančního analytického útvaru ve vztahu k odčerpaným prostředkům z bývalých CS fondů. Ministerstvo financí zastupovali právní zástupci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

ÚZSVM již vyřešil přes 23 tisíc nemovitostí s nejasným vlastníkem

19.11.2018

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) do konce září 2018 prošetřil již 23 587 nemovitostí zapsaných v katastru nemovitostí na nedostatečně identifikované vlastníky. Oproti konci roku 2014 jde o nárůst o 440 %.

ÚZSVM ruší dražbu zámku Veleslavín v Praze

09.11.2018

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) obdržel revokaci rozhodnutí Ministerstva kultury o souhlasu s konáním dražby pražského areálu zámku Veleslavín. Vzhledem k tomu, že souhlas Ministerstva kultury je zákonnou podmínkou pro konání dražby, ÚZSVM od dražby v souladu se zákonem upustí.

Další tiskové zprávy

Aktuality

Dvůr Králové nad Labem získal zdarma pozemek po zaniklém státním podniku TIBA

11.12.2018

Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Trutnově převedlo městu Dvůr Králové nad Labem bezúplatně pozemek o výměře 277 m2 po zaniklém státním bavlnářském podniku TIBA.

Automobil našel využití při výcviku hasičů v Chrudimi

11.12.2018

Na základě usnesení Okresního soudu v Chrudimi připadl Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových jako tzv. odúmrť osobní automobil Peugeot 306 s rokem výroby 1993. Technický stav vozidla však neumožňoval jiný způsob využití než jeho likvidaci.

ÚZSVM připadl majetek v hodnotě převyšující 10 milionů korun

10.12.2018

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ve středních Čechách řešil dědické řízení vedené u Okresního soudu Praha – západ. Česká republika jednající právě prostřednictvím ÚZSVM nabyla z titulu odúmrti majetek v celkové hodnotě 10 260 198 Kč.

ÚZSVM prodal pozemek na Šumavě

10.12.2018

Klatovské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových prodalo ve výběrovém řízení s aukcí pozemek na Kochánovsku v části Šumavy.

archiv aktualitarchiv aktualit |  Další aktuality
RSSRSS
Plzeň České Budějovice Praha Střední Čechy Ústí nad Labem Hradec Králové Brno Ostrava Mapa

Pracoviště

Pro informace o činnosti ÚZSVM
přejděte na příslušné pracoviště.

Aktuální nabídka majetku k prodeji