Čtvrtek, 5. prosince 2019

Tiskové zprávy

Stát uspěl s nárokem na náhradu škody ve výši 123 mil. Kč v kauze solárních elektráren

26.11.2019

Díky kvalitní práci právních zástupců Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) se Česká republika v dalším trestním řízení ve věci podvodů okolo solárních elektráren domohla nepravomocného přiznání nároku na náhradu škody ve výši převyšující 123 milionů Kč.

ÚZSVM je první státní institucí, která zajistila školení k aplikaci Záchranka pro své zaměstnance

18.11.2019

Celkem 108 zaměstnanců Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) se zúčastnilo školení k poskytování první pomoci a aplikaci Záchranka pod vedením jejího zakladatele Filipa Maleňáka a Jany Poštové ze Zdravotnické záchranné služby Hlavního města Prahy.

ÚZSVM již vyřešil více než 30 tisíc nemovitostí s nejasným vlastníkem

07.11.2019

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) do konce září roku 2019 zahájil šetření u 61 259 položek zapsaných v katastru nemovitostí na nedostatečně identifikované vlastníky, z toho již prošetřil 30 453 nemovitostí. Oproti konci roku 2014 jde o nárůst o 597 %. Nejčastějším výsledkem šetření bylo podání podnětu k zahájení dědického řízení (59 % případů).

Další tiskové zprávy

Aktuality

ÚZSVM zlikvidoval cigarety zakoupené z peněz získaných krádeží

05.12.2019

Olomoucké pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových převzalo na základě pravomocného rozsudku Okresního soudu v Olomouci cigarety, které byly zakoupeny z peněz získaných krádeží. Jednalo se o 1 karton cigaret značky P&S v hodnotě 810 Kč a 2 kartony cigaret značky L&M v hodnotě 1 780 Kč.

Stát vydražil budovu ve Svitavách

05.12.2019

Jednalo se o první dobrovolnou veřejnou dražbu uskutečněnou na Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Svitavách. Dražila se částečně podsklepená dvoupodlažní administrativní budova v blízkosti centra města Svitavy na ulici Marušky Kudeříkové. Příslušenství budovy tvořily bývalá prádelna a kůlna.

ÚZSVM prodal pozemky na hrázi rybníka v Teplicích

05.12.2019

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových Teplicích prodal dva pozemky umělé vodní nádrže. Pozemky o celkové výměře 2 120 m2 byly do té doby evidovány na neznámého vlastníka.

Čtyřiadvacet pejsků z Hodonína už má své páníčky

04.12.2019

Hodonínské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových převzalo v červenci tohoto roku třiadvacet psů, kteří byli majiteli zabaveni kvůli týrání.

archiv aktualitarchiv aktualit |  Další aktuality
RSSRSS
Plzeň České Budějovice Praha Střední Čechy Ústí nad Labem Hradec Králové Brno Ostrava Mapa

Pracoviště

Pro informace o činnosti ÚZSVM
přejděte na příslušné pracoviště.

Aktuální nabídka majetku k prodeji