Sobota, 15. června 2019

Tiskové zprávy

ÚZSVM informuje obce a kraje o možnostech získání nepotřebného státního majetku

14.05.2019

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ve spolupráci s Ministerstvem financí vytvořil informační materiál, který jednoduchou a přehlednou formou seznamuje zástupce obcí a krajů s problematikou hospodaření a nakládání s nepotřebným majetkem státu a popisuje způsoby, jakými je možné tento majetek od ÚZSVM získat.

Stát uspěl s nárokem na náhradu škody ve výši 97 mil. Kč v kauze solárních elektráren

07.05.2019

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) uspěl v rámci trestního řízení vedeného ve věci společnosti Talwin, ve kterém zastupoval Ministerstvo průmyslu a obchodu. Ke kauze ohledně solárních elektráren se ÚZSVM připojil s nárokem na náhradu škody a bylo mu vyhověno v částce ve výši 97 645 445 Kč.

ÚZSVM vyřešil už více než 27 tisíc nemovitostí s nejasným vlastníkem

03.04.2019

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) do konce února roku 2019 prošetřil již 27 423 nemovitostí zapsaných v katastru nemovitostí na nedostatečně identifikované vlastníky. Oproti konci roku 2014 jde o nárůst o 527 %. V katastru nemovitostí je stále přes 190 tisíc nemovitostí s nejasným vlastníkem.

Další tiskové zprávy

Aktuality

Prodej administrativní budovy v Aši vynesl dva a půl milionu korun

14.06.2019

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Karlových Varech prodal ve výběrovém řízení administrativní budovu v Aši za 2 501 000 Kč.

ÚZSVM v Ústí nad Labem prodal motocykl Honda

14.06.2019

Ústecké pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových bylo na základě opatření Okresního soudu v Děčíně pověřeno výkonem správy a následným prodejem motocyklu Honda, který byl odsouzenému pachateli zajištěn jako náhradní hodnota podle zákona o výkonu zajištěného majetku a věcí v trestním řízení.

V elektronické aukci se podařilo prodat jateční pistoli

14.06.2019

Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Trutnově prodalo v elektronické aukci jateční pistoli. Vzhledem k tomu, že se jedná o zbraň kategorie D, která je volně prodejná bez zbrojního průkazu, nebyla na rozdíl od jiných zbraní předána v souladu se zákonem o majetku České republiky místně příslušnému krajskému ředitelství policie.

ÚZSVM prodal pozemky s dvojgaráží v Nových Hamrech

14.06.2019

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Karlových Varech prodal ve výběrovém řízení dvojgaráž s pozemky o celkové výměře 823 m2 v katastrálním území Nové Hamry.

archiv aktualitarchiv aktualit |  Další aktuality
RSSRSS
Plzeň České Budějovice Praha Střední Čechy Ústí nad Labem Hradec Králové Brno Ostrava Mapa

Pracoviště

Pro informace o činnosti ÚZSVM
přejděte na příslušné pracoviště.

Aktuální nabídka majetku k prodeji