Pátek, 22. listopadu 2019

odbor Odloučené pracoviště Jindřichův Hradec

Odbor Odloučené pracoviště kompletně zajišťuje v rámci své územní působnosti v okrese Jindřichův Hradec:

  • správu, hospodaření a nakládání s majetkem státu podle § 9, 10 a 11 zákona č. 219/2000 Sb., o majetku České republiky a jejím vystupování v právních vztazích, ve znění pozdějších předpisů;
  • úkoly vyplývající pro Úřad z  příslušných ustanovení zákona č. 279/2003 Sb., o výkonu zajištění majetku a věcí v trestním řízení a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů;
  • činnost hospodářské správy.


Adresa:
Na Hradbách 43/I
377 01 Jindřichův Hradec
Ředitel:
Mgr. Václav Mikeš
Tel.: 384 350 240
E-mail: vaclav.mikes@uzsvm.cz
Životopis: CV_prof_Mikeš.pdf

Kontakt

Z činnosti odboru Odloučeného pracoviště Jindřichův Hradec

ÚZSVM přispěl ke zvýšení bezpečnosti unikátní hráze z 16. století

30.10.2019

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Jindřichově Hradci převedl na Povodí Vltavy pozemek v Holičkách na Třeboňsku, který posloužil k rozšíření Novořecké hráze. Tato významná technická památka z 16. století chrání desítky obcí a měst v třeboňském regionu před povodněmi.

Rybářství Lipnice odkoupilo od ÚZSVM mokřad mezi dvěma rybníky na Dačicku

29.10.2019

Jindřichohradecké pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prodalo do vlastnictví Rybářství Lipnice za 40 tisíc korun pozemek, který leží mezi dvěma jeho rybníky v Dačicích v místní části Lipolec.

ÚZSVM získal v Dolní Radouni pozemek po nedostatečně identifikovaném vlastníkovi

16.10.2019

Na jindřichohradecké pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových se v souvislosti s řešením dědictví po nedostatečně identifikovaných vlastnících obrátila státní notářka se žádostí o lustraci těchto osob, aby mohlo být dědické řízení dokončeno.

další aktuality