Pondělí, 25. května 2020

Airsoftové zbraně po mladém delikventovi připadly ÚZSVM

10.10.2019
Airsoftové zbraně po mladém delikventovi připadly ÚZSVM
Rozsudkem Okresního soudu ve Svitavách byl mladému delikventovi udělen trest odnětí svobody s podmínečným odkladem, přidělen dohled probačního úředníka a uložen trest propadnutí věcí. Vlastníkem propadlého majetku se stal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Svitavách.
ÚZSVM převzal propadlé věci, a to tři airsoftové zbraně, dvoje hudební sluchátka, jeden herní ovladač a tři další movité věci bez hodnoty, např. podložku pod myš. Tyto věci budou nejprve nabídnuty ostatním státním institucím a v případě jejich nezájmu budou prodávány formou elektronického aukčního systému, který lze nalézt na stránkách www.nabidkamajetku.cz
 
Tři airsoftové zbraně byly zabaveny mladíkovi, který je zakoupil za peníze získané vydíráním jiné osoby, a to pohrůžkou obvinění ze spáchání sexuálního styku v době, kdy nedovršil věku 15 let. Mladému delikventovi byl uložen trest odnětí svobody s podmínečným odkladem na dva roky, přidělen dohled probačního úředníka a uložen trest propadnutí věcí.
 
Největší zájem se předpokládá o airsoftovou plynovou zbraň samopal s dvojitým zásobníkem s kuličkami značky J. G. Works, o airsoftovou plynovou zbraň s vyklápěcí opěrkou včetně zásobníku značky Assault Eagle a airsoftovou plastovou pistoli CZ 75D Compact, které mladistvý pachatel zakoupil za peníze získané trestnou činností.