Pondělí, 6. dubna 2020

Kraj Vysočina získal od ÚZSVM tři pozemky pod komunikacemi

26.03.2020
Kraj Vysočina získal od ÚZSVM tři pozemky pod komunikacemi
Pelhřimovské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových zdarma převedlo Kraji Vysočina tři pozemky o celkové výměře 2 943 m2 zastavěné silnicemi druhé a třetí třídy ve vlastnictví kraje.
Jednalo se o pozemky, které sice byly historickým majetkem církve, ale nebylo je možné dle zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi vydat, neboť pro vydání nesplňovaly zákonem stanovené podmínky.
 
Jeden z převedených pozemků se nachází v katastru obce Těšenov. Jedná se o část silnice druhé třídy, která prochází po hrázi rybníka Jistební a je spojnicí mezi obcemi Horní Cerekev, Řeženčice a Nový Rychnov. Druhý z pozemků se nachází na okraji obce Střítež pod Křemešníkem, a je částí silnice třetí třídy vedoucí ve směru Putimov – Střítež pod Křemešníkem – Strměchy. Posledním převedeným pozemkem je pozemek v katastru obce Rynárec. Pozemek se nachází u silnice druhé třídy v úseku vedoucím ve směru Rynárec – Zajíčkov.
 
Převod vlastnictví k pozemkům pod komunikacemi umožní Kraji Vysočina lépe se starat a pečovat o silnice a dopravní spojení obcí v kraji.