Středa, 23. ledna 2019

Předměty z trestné činnosti v Teplicích byly recyklovány

14.06.2018
Předměty z trestné činnosti v Teplicích byly recyklovány
Teplické pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových získalo v rámci šesti případů trestné činnosti do majetku i věci, které mohly být odevzdány do výkupu sběrných surovin.
K recyklaci tak úředníci odevzdali celkem 30 kg kovů, z toho 13 kg železa a lehkého směsného kovu a 17 kg smaltu. Jednalo se o různorodé movité věci pocházející z trestné činnosti jako např.: sekáče, kleště, klíče na kola, nože, hevery, staré jízdní kolo apod.
Zabavené předměty byly buď natolik staré a poškozené, nebo již prošly nabídkovým řízením a ani opakovaně nikdo o jejich koupi neprojevil zájem. Proto bylo vyhodnoceno jako nejhospodárnější předat majetek jako druhotnou surovinu do kovošrotu.
Trest propadnutí těchto bezcenných věcí byl uložen pachateli rozsudkem Okresního soudu v Teplicích za přečin krádeže, kterého se dopustil tím, že vnikl do prostoru depa Českých drah a z nepojízdných odstavených lokomotiv a vagónu odcizil elektrickou výstroj z měděných kabelů. Poté vlezl do výkopu, kde za užití sekery a majzlíku odsekl dva kabely. Dále se jedná o majetek pocházející ze série vloupání do několika automobilů a bytu.
Spolu s těmito věcmi ÚZSVM získává i movitý majetek, který nemá vůbec žádnou hodnotu a věci jsou zcela neprodejné (např. z hygienických důvodů, vzhledem k morálnímu zastarání, opotřebení, poškození apod.). Takové věci jsou po převzetí likvidovány. ÚZSVM tak v průběhu prvního kvartálu získal jako propadlý majetek např. červený plastový odlamovací nůž, nůžky, šroubovák s plastovou rukojetí, kancelářské nůžky, kobercový nůž, nebo opotřebovanou obuv.