Pátek, 13. prosince 2019

Rychnovskému pracovišti ÚZSVM se podařilo úspěšně prodat další řopík v Sedloňově

13.08.2019
Rychnovskému pracovišti ÚZSVM se podařilo úspěšně prodat další řopík v Sedloňově
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Rychnově nad Kněžnou prodal v elektronické aukci již druhý pevnostní objekt stálého lehkého opevnění (tzv. řopík) spolu s pozemky v obci Sedloňov. Kupní cena tentokrát dosáhla celkové částky 122 000 Kč.
Jedná se o dva pozemky o celkové výměře 212 m2 a pevnostní objekt stálého lehkého opevnění, který byl vybudovaný v roce 1937. Do elektronické aukce s kaucí se úspěšně zaregistrovalo devět účastníků, z nichž sedm složilo požadovanou kauci (dva účastníci kauci nesložili). Schváleno bylo pouze šest účastníků, jelikož jeden účastník uvedl nesprávné identifikační údaje.
O nabízené nemovitosti byl opět velký zájem a s 32 příhozy, zejména v závěru elektronické aukce, se cena vyšplhala z původních 42 000 Kč na konečných 122 000 Kč. První řopík byl prodán v závěru roku 2018 za 150 000 korun. ÚZSVM převzal tento majetek od Ministerstva obrany.
Prodej majetku prostřednictvím elektronických aukcí výrazně posiluje transparentnost, veřejnou kontrolu a zásadně omezuje korupci při jeho realizaci. Přehled veškerého nabízeného majetku naleznete na webových stránkách www.nabidkamajetku.cz.