Pondělí, 19. srpna 2019

ÚZSVM převedl bezúplatně pozemek pod chodníkem do vlastnictví Frýdku-Místku

11.02.2019
ÚZSVM převedl bezúplatně pozemek pod chodníkem do vlastnictví Frýdku-Místku
Frýdecko-místecké pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových převedlo bezúplatně do vlastnictví Statutárního města Frýdek-Místek pozemek pod chodníkem na ulici Lískovecká v městské části Frýdek v hodnotě 91 000 Kč.
Část chodníku v této ulici se již na začátku 90. let minulého století stala vlastnictvím města na základě zákona o přechodu některých věcí z majetku České republiky do vlastnictví obcí. Aktuálně převedený pozemek  zůstal i nadále ve vlastnictví státu. Další nakládání s pozemkem bylo zablokováno, neboť se jednalo o původní církevní majetek, na který se později vztahoval zákon o majetkovém vyrovnání s církvemi.
 
Převedený pozemek totiž vznikl z pěti původních parcel, z nichž dvě stát vykoupil v druhé polovině minulého století od fyzických osob, zbývající tři parcely byly původně vlastnictvím Kongregace milosrdných sester sv. Karla Boromejského ve Frýdku s mateřincem v Albrechticích. Protože kongregace nepodala u žádné složky státu výzvu o vydání, mohlo pracoviště ve Frýdku-Místku tento pozemek převést do vlastnictví města.