Pátek, 19. října 2018

ÚZSVM v Českých Budějovicích převzal zabavený majetek pachatelů krádeží aut a zemědělské techniky

11.01.2018
ÚZSVM v Českých Budějovicích převzal zabavený majetek pachatelů krádeží aut a zemědělské techniky
Na základě rozsudku Vrchního soudu v Praze převzalo Územní pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) České Budějovice soubor věcí, které byly zabaveny pachatelům rozsáhlé trestné činnosti, a to krádeží motorových vozidel, zemědělské techniky, hospodářských zvířat a dalšího majetku.
Skupina pachatelů prováděla svou činnost zejména v areálech zemědělských podniků. Odcizená vozidla a techniku rozebírali na náhradní díly, které pak nabízeli k prodeji. Vrchní soud – obdobně jako před ním nižší soudní instance – ohodnotil uvedenou trestnou činnost mimo jiné propadnutím věcí, které pachatelé používali při krádežích, nebo byly výtěžkem z prodeje součástí vozidel a dalších odcizených předmětů.
Vzhledem k různorodé skladbě propadlých předmětů převzal ÚZSVM část věcí – například sadu nářadí a speciálně upravených či vyrobených nástrojů k násilnému otevírání a startování aut a jiné mobilní techniky. V souladu se zákonem bude rozhodnuto o dalším účelném využití či případné likvidaci těchto předmětů. Zabavenou hotovost 18 tisíc korun odvede ÚZSVM do státního rozpočtu. Další propadlý majetek – osobní automobil Peugeot 307 a čtyři kusy radiostanic zn. Sencor bude předán k využití Policii ČR.