Pondělí, 25. března 2019

ÚZSVM zajišťuje úspěšně provoz a využití rozsáhlého areálu převzatého od SSHR

13.03.2018
ÚZSVM zajišťuje úspěšně provoz a využití rozsáhlého areálu převzatého od SSHR
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Rychnově nad Kněžnou zajišťuje chod a využití areálu v katastru města Rokytnice v Orlických horách, který převzal v polovině roku 2016. Původně areál sloužil jako sklad Správy státních hmotných rezerv.
Úřad využívá pro své potřeby 2 990 m2 skladovací plochy. Kromě Generálního ředitelství cel, které má ve výpůjčce celkem 5 730 m2 skladovací plochy, se ÚZSVM podařilo pronajmout dalších 1 230 m2 skladovací plochy ke komerčním účelům. V areálu je aktuálně uzavřeno 16 nájemních smluv. Kromě očekávaného příjmu z nájmů v roce 2018 ve výši cca 450 000 Kč budou tvořit významné kompenzace i částky vybrané za služby poskytované v areálu, jako je např. nepřetržitá ostraha objektu, srážková voda, elektřina, ale i revize zařízení. Refundace těchto výdajů za rok 2017 činila 436 000 Kč.
 
Z důvodu specifičnosti lokality musel ÚZSVM pro zajištění bezpečného a bezproblémového chodu areálu pořídit traktor s radlicí na úklid sněhu a provozní zaměstnanci ÚZSVM vlastními silami zprovoznili posypový vozík. Koncem roku 2016 byl pořízen vysokozdvižný vozík, který je mimo jiné využíván celní správou při vykládce a nakládce zajištěného zboží. Vzhledem k tomu, že je opatřen rovněž malou radlicí, je vozík i výrazným pomocníkem při úklidu sněhu.