Sobota, 15. června 2019

Výstava v Havlíčkově Brodě se dotýká i budovy, kterou ÚZSVM brzy nabídne v dražbě

11.10.2018
Výstava v Havlíčkově Brodě se dotýká i budovy, kterou ÚZSVM brzy nabídne v dražbě
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Havlíčkově Brodě zpřístupnil jednu ze svých budov studentům pro vytvoření možných návrhů přestavby v rámci výstavy vysokoškolských projektů.
„Vize Havlíčkův Brod očima studentů architektury FA ČVUT (ateliér Kohout – Tichý, Vavřín – Blaha, Halíř – Belko)“ je výstavou školních projektů konanou v září 2018
v AZ Centru Havlíčkův Brod. Na výstavě školních projektů bylo prezentováno přes 30 prací např. na téma břehy Sázavy, Smetanovo náměstí, sídliště Žižkov, sídliště Výšina, brána města, Rozkošské údolí a mnoha dalších.
 
Téměř padesát studentů ČVUT během březnového víkendu prozkoumávalo části města Havlíčkův Brod a připravovalo si první koncepty pro své návrhy. Jeden ze zájmových objektů byla i budova bývalého sídla finanční správy na Smetanově náměstí, kterou ÚZSVM převzal od Generálního finančního ředitelství v roce 2017.
 
ÚZSVM studentům ČVUT tuto budovu zpřístupnil a podal jim základní technické informace. Jedna ze studentek 2. ročníku FA ČVUT svoji ročníkovou práci zaměřila právě na tuto budovu. Pod názvem „Revitalizace Skleňáku“ představila projekt využití budovy pro seniory, a to v oblasti denního stacionáře, seniorského bydlení a pečovatelské služby.
 
Pro stát nepotřebná budova na Smetanově náměstí je nepodsklepená devítipodlažní budova z konce 70. let minulého století. Regionální dislokační komise Hradec Králové schválila prodej objektu. Veřejná dražba se uskuteční dne 13. 11. 2018, nejnižší podání je stanoveno na 29 000 000 Kč.