Čtvrtek, 9. dubna 2020

ÚZSVM převzal týrané psy, někteří již našli nový domov

14.02.2020
ÚZSVM převzal týrané psy, někteří již našli nový domov
Náchodské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových získalo na základě rozhodnutí Městského úřadu Náchod šest psů, kteří byli majiteli zabaveni kvůli týrání.
Jednalo se o psy různých ras, jako například brazilské fily, bandogy, křížence argentinské dogy s bernardýnem a křížence akita inu. Pejsci byli chováni ve velmi nevhodných podmínkách.

Zároveň chovatel dostatečně nezajistil psy proti úniku, oplocení pozemku nebylo dostatečně pevné a při náporu psů o váze 60 – 70 kg mohlo dojít k povalení plotu a jejich útěku. U psů také nebyla řádně zajištěna lékařská péče, psi nebyli socializovaní a chovatele se báli.
Chovatel byl navíc nekomunikativní, nepřebíral poštu a až při samotném přebírání psů bylo zjištěno, že v době mezi nabytím právní moci rozhodnutí o zákazu chovu zvířat a jejich propadnutí ve prospěch státu došlo mezi psy k vzájemnému napadení, které dva z nich nepřežili.
Vzhledem k nepředvídatelnému chování majitele k převzetí psů přivolána také Policie ČR. Pejsci byli následně převezeni do útulků v Ústí nad Orlicí a Hradci Králové, kde jim poskytují patřičnou péči. Třem pejskům se již podařilo najít nový domov. Zbývající na svého nového majitele ještě čekají. http://bit.ly/uzsvm_zvirata