Úterý, 31. března 2020

Stavby na bývalém přechodu Studánky mají nového majitele

Stavby a pozemky na bývalém česko-rakouském hraničním přechodu Studánky mají nového majitele. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových prodal dvě budovy a 13 pozemků za 7,1 milionu korun, informovala Jana Rennerová z úřadu.

Nový majitel vzešel až z pátého kola výběrového řízení. Jediným kritériem pro výběr byla výše nabídnuté kupní ceny. Předmětem prodeje byly i movité věci, které se v objektu nacházejí, jejich cena byla stanovena na zhruba 27.600 korun.

Úřad musí majetek státu prodávat za odhadní cenu, která se u areálu pohybovala kolem deseti milionů korun. Zájemcům se cena zřejmě zdála vysoká, čekali, že se v dalších kolech bude snižovat, řekl ředitel územního pracoviště úřadu v Českých Budějovicích Zdeněk Prokopec. Problém byl podle něj i s tím, že přes areál vedla silnice, která patří kraji. Úřad proto pozemky s krajem vyměnil, aby areál mohl být uzavřený.

Cena byla podle Prokopce poměrně vysoká kvůli tomu, že budovy nebyly staré a patřilo k nim větší množství pozemků.

Výběrové řízení bylo vyhlášeno až poté, co o tento majetek státu neprojevila zájem žádná organizační složka státu, státní organizace, Jihočeský kraj ani město Vyšší Brod. Peníze z prodeje plynou do státního rozpočtu.