Středa, 27. května 2020

březen

Slepé rameno Labe ve Veltrubském luhu patří nově Agentuře ochrany přírody

28.03.2012
Veltruby – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových převedl pozemek o výměře téměř 29 tisíc čtverečních metrů v katastrálním území Veltrub Agentuře ochrany přírody a krajiny ČR. Pozemek se nachází přímo uprostřed přírodní rezervace Veltrubský luh a jedná se o slepé rameno Labe. Už v srpnu převedl úřad sousedící pozemek měřící cca 20 tisíc m2. „Důvodem převodu je také možnost ovlivnit prostřednictvím Agentury ochrany přírody a krajiny rybářské a myslivecké hospodaření v oblasti,“ uvedl Robert Hurt z oddělení komunikace.

Rokytnice dostala od státu sudetskou kapli

19.03.2012
ROKYTNICE V ORLICKÝCH HORÁCH Stát bezúplatně převedl Rokytnici v Orlických horách kapli Panny Marie s okolním pozemkem. Současně městu předal i pozemek pod pomníkem padlým vojákům z I. světové války. „Účetní hodnota majetku přesahuje 900 tisíc korun,“ uvedl Robert Hurt z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Lup z dopisů stát daroval bance

16.03.2012
Břeclav – Celkem 139 zahraničních mincí, které vybral z ukradených dopisů bývalý zaměstnanec břeclavské pobočky České pošty Libor Jandora, patří České národní bance. Nepodařilo se najít jejich majitele. A tak je bance daroval Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Budou sloužit ke školení a testům materiálů.

Sbírku fantoma pošty získá národní banka

16.03.2012
BŘECLAV Udělal si krásnou sbírku – 139 mincí z 25 států či oblastí světa. Jenže jaksi nesběratelsky. Nelistoval v katalozích, nechodil na burzy, neobchodoval na internetu. Mince vytahoval z cizích obálek a ty pak zahazoval. Peníze se nikdy nedostaly do rukou jejich pravých majitelů. A zloděj kromě podmínky vyfasoval padesát tisíc pokuty.

Rokytnice získala kapli Panny Marie

15.03.2012
Město Rokytnice v Orlických horách se stalo vlastníkem kaple Panny Marie, ležící v osadě Údolíčko při silnici z Rokytnice do Bartošovic. Bezúplatným převodem ji na město převedl stát, a to včetně pozemku o velikosti 40 metrů čtverečních.

Podíly vynesly přes milión

12.03.2012
Prodejem spoluvlastnických podílů k pěti pozemkům v Turnově získal státní rozpočet více než 1,3 miliónu koroun.

Kostel v Horním Dvořišti patří opatství

01.03.2012
HORNÍ DVOŘIŠTĚ Kostel svatého Michaela archanděla v Horním Dvořišti na Českokrumlovsku změnil majitele. Historickou dominantu obce s účetní hodnotou přes 1,6 milionu korun převedl stát bezúplatně do vlastnictví Cisterciáckého opatství Vyšší Brod.

Kostel získali vyšebrodští cisterciáci

01.03.2012
Kostel svatého archanděla Michaela v Horním Dvořišti na Českokrumlovsku získali do majetku vyšebrodští cisterciáci. Stát jim památku v účetní hodnotě 1,6 miliónu korun převedl bezúplatně. „Kostel v pohraničí získali do majetku za druhé světové války,“ řekl ředitel českobudějovického pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Zdeněk Prokopec.