Úterý, 7. dubna 2020

březen

Nejste zapomenutý velkostatkář?

31.03.2014
Opavsko (Opavský a hlučínský deník) – Váš praděd někde vlastnil pole, ale umřel dříve, než se o něm stačil někomu blízkému zmínit, a nesepsal závěť. Pozemek tak postupem času upadl v zapomnění. Jedná se samozřejmě jen o hypotetický příklad, ale i k tomu může dojít. Celá řada majitelů nemovitostí po celé republice není v katastru nemovitostí uvedena dostatečně určitě. Dá se říci, že tito vlastníci byli buďto identifikováni nedostatečně, anebo dokonce vůbec. Od 1. ledna tohoto roku tak platí zákon, který ukládá Českému úřadu zeměměřickému a katastrálnímu předat Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových informace o všech takovýchto typech nemovitostí.

Pátrání po „osiřelých“ nemovitostech. Nepatří náhodou vám?

31.03.2014
Praha (radce.iprima.cz) - Téměr 92 000 nemovitostí nezná svého současného majitele. Dlouhá desetiletí leží tyto nemovitosti ladem. Jedná se většinou o pozemky, ale najdou se mezi nimi i budovy, jak rodinné domy, tak třeba garáže. Úřady teď chtějí všechno změnit. Hledají dědice, kohokoliv z potomků lidí, kteří jsou jako poslední uvedeni v údajích o vlastnictví v dokumentech Katastrálního úřadu. Pokud se to úředníkům nepodaří do deseti let, nemovitosti propadnou státu.

Stát hledá vlastníky a dědice nemovitostí za miliardy

24.03.2014
Praha (Právo) - Úřady se nyní začaly pídit po neznámém osudu 150 tisíců Čechů, u nichž znají jen jméno, ale nemají záznamy, zda ještě vůbec žijí a případně kdy a kde zemřeli. Přitom těmto osobám patří opuštěné objekty a pozemky.

Jablonec dostal pět hektarů

19.03.2014
Jablonec n. N. (Jablonecký deník) - Město získalo důležité pozemky na sídlišti Janovská, může začít s rekonstrukcemi. Padesát tisíc metrů čtverečních pozemků v Rýnovicích byly konečně zcela převedeny na město Jablonec. Je mezi nimi i dětské hřiště na sídlišti Janovská, na jehož nevyužívání obyvatelé sídliště často poukazovali.

Úřad zveřejnil seznam tisíců nemovitostí s neznámým vlastníkem

18.03.2014
Praha (ČTK) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zveřejnil na svém webu 192.000 nedostatečně identifikovaných vlastníků nemovitostí vedených v katastru nemovitostí. Přehled má pomoci dohledat neznámé vlastníky nemovitostí nebo odstranit nedostatky v evidenci nemovitostí vedených v katastru nemovitostí. Úřad o tom dnes informoval ČTK.

Možná jste milionářem! SEZNAM domů a pozemků, ke kterým se nikdo nehlásí

18.03.2014
Praha (tn.cz) - V Česku je asi 92 tisíc nemovitostí, které nemají vlastníka. A brzy mohou propadnout státu. Seznam vlastníků nemovitostí, kteří jsou sice uvedeni v katastru nemovitostí, ale o svém majetku možná ani neví, zveřejnil na svém webu Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Najdeme rychlé miliardy. Babišův náměstek Závodský o plýtvání, svém šéfovi a ničení hazardu

13.03.2014
Praha (parlamentnilisty.cz) - Lobbisté u náměstka ministra financí Ondřeje Závodského neuspějí. Nevidomý právník jako někdejší vedoucí právního oddělení v Zařízení služeb ministerstva vnitra upozorňoval na podezřelé smlouvy. Nezalekl se ani sesazení z funkce, ani výhružných anonymů. Dnes má právník, kterého nominovali lidovci, na ministerstvu financí na starosti dvě třaskavé oblasti – hazard a státní majetek. A v obou oblastech plánuje rozsáhlé změny.

Na úřadech leží až 10 tisíc žádostí o restituce

06.03.2014
Střední Čechy (Pražský deník) – Navrácení majetků církvi ve Středočeském kraji je na samotném začátku. Aktuálně probíhají hlavně šetření ohledně splnění zákonných podmínek. Výzev o návrat majetku je několik tisíc, schváleno jich bylo zatím jenom pár. Církev se obrací nejen ke Státnímu pozemkovému úřadu (SPÚ), ale také k dalším institucím.

Církve požádaly ÚZSVM o 168 staveb a zhruba 6000 pozemků

03.03.2014
Praha 2. března (ČTK) - Církevní společnosti v rámci restitucí požádaly Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), aby jim vydal jim vydal 168 staveb a více než 6000 pozemků. Na úřad směřovala necelá pětina z celkového počtu 4982 výzev, v nichž se církve domáhají 107.821 pozemků a 1810 staveb. ÚZSVM k doručeným výzvám ve své výroční zprávě za loňský rok uvedl, že výzvy na vydání 954 nemovitostí příslušely jiným institucím, jimž je obratem přeposlal.