Čtvrtek, 5. prosince 2019

březen

Torzo železářské hutě v Šindelové má šanci na záchranu

11.03.2016
Šindelová (Rádio Blaník) - Torzo železářské hutě v Šindelové má šanci na záchranu. Nově je totiž v majetku spolku pro jeho zachování. Technickou památku převedl do vlastnictví spolku Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Týraní psi se stávají majetkem státu

11.03.2016
Český Krumlov (Českokrumlovský deník) - Smutný osud týraných a opuštěných zvířat jejich umístěním do útulků nekončí. Tyranům odebraná zvířata se stávají majetkem státu a tak se pak můžete dozvědět poměrně překvapivou informaci, že Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových kromě prodeje nemovitostí daruje také zájemcům psy. Nyní například křížence blíže neurčených plemen středního až vyššího vzrůstu, různého stáří, a to čtyři psy a dvě feny z útulků v ČeskémKrumlově a Prachaticích.

Koupit nemocnici. Stát se zbavuje přebytků

10.03.2016
Praha (Mladá fronta DNES) - Stát nabízí k prodeji nepotřebné nemovitosti. Jsou mezi nimi nemocnice, sklady i rozsáhlé pozemky. Do prodeje půjdou letos.

Stát prodal funkcionalistickou Háskovu vilu. Majitel jí dá původní vzhled

10.03.2016
Liberec (idnes.cz) - Funkcionalismus v Jablonci je opět v kurzu. Stát prodal do soukromých rukou jednu ze dvou Háskových vil a nový majitel památkově chráněného klenotu z roku 1927 slíbil, že domu vrátí původní vzhled. Radnice navíc uvažuje o koupi Kantorovy vily, v níž by mohlo být muzeum funkcionalismu.

Lesy ČR získaly od ÚZSVM pozemky ve Slavonicích dříve zapsané na neznámého vlastníka

08.03.2016
Slavonice (parlamentnilisty.cz) - Jindřichohradecké pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových bezúplatně převedlo státnímu podniku Lesy České republiky celkem deset lesních pozemků v katastrálním území Slavonice. Pozemky o celkové výměře 8 613 m2 byly původně vedeny na neznámého vlastníka.

Podíl státu pod nádrží získala obec

08.03.2016
Chyšky (Písecký deník) – Obec získala část pozemku, na kterém v Nové Vsi stojí požární nádrž. Konkrétně jde o podíl 6/42, který obci za 370 korun nabídl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Zastupitelé koupi podílu na posledním zasedání jednomyslně schválili.

Zákony se musí dodržovat

07.03.2016
Praha (Mladá fronta DNES) v původním znění - Miroslav Korecký ve svém pátečním komentáři vyzývá stát k hledání kompromisního řešení situace nastalé v souvislosti s ukončením bezúplatné výpůjčky objektu „Kliniky“ v Jeseniově ulici v Praze. Toto kompromisní řešení by podle něj mělo spočívat buď v prodloužení smlouvy, nebo k toleranci Iniciativy Klinika v jiném státním objektu.

Podívejte se: stát prodá stovky realit. Činžáky, penzion i domy duchů

07.03.2016
Praha (idnes.cz) - Více než desítku velkých nemovitostí hodlá letos zpeněžit stát. Už je nepotřebuje a přinášejí mu jen náklady. Do prodeje půjdou domy v centru Prahy, ale i bývalá kasárna, penzion nebo hospoda. Z výnosu v řádu stovek milionů se chystá postavit moderní budovy v Praze, kam sestěhuje úředníky.

Úřady předaly armádě pozemky u letecké základy v Čáslavi

07.03.2016
Čáslav (Kutnohorský deník) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Kolíně převedl dva pozemky v areálu 21. základny taktického letectva Čáslav, které jsou důležité pro obranu státu Ministerstvu obrany České republiky. Informoval o tom Radek Ležatka, tiskový mluvčí ÚZSVM. „ Oba pozemky o celkové výměře 49 metrů čtverečních získal stát z odúmrti,“ uvedl tiskový mluvčí. Odúmrť je v právním zákoníku definována jako dědictví, které nenabude žádný dědic a připadne státu. Příslušnost ÚZSVM hospodařit s takto nabytým majetkem vyplývá ze zákona o majetku státu.

Stát prodal funkcionalistickou vilu v Jablonci

07.03.2016
Jablonec (tyden.cz) - Stát prodal významnou funkcionalistickou vilu v Jablonci nad Nisou za 5,4 milionu korun. Nový majitel jí chce vrátit původní podobu, řekl mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Radek Ležatka.

Havlíčkův Brod získal od státu pozemky pod základní školou

07.03.2016
Havlíčkův Brod (denik.cz) – Havlíčkobrodské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových bezúplatně převedlo, a to z důvodu veřejného zájmu městu Havlíčkův Brod, celkem devětatřicet pozemků nacházejících se pod ZŠ Nuselská.

Náčiní falešného kominíka propadlo státu

03.03.2016
České Budějovice (Českobudějovický deník) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) získal rozsudkem Okresního soudu v Prachaticích do správy kominické vybavení a padělané dokumenty odsouzeného muže z Českých Budějovic, který nelegálně provozoval kominickou činnost.

Budovy za stamiliony na prodej

02.03.2016
Praha (Mladá fronta DNES) - Stát chystá novou vlnu dražeb velkých nemovitostí. Do prodeje půjdou domy v centru Prahy, ale i bývalá kasárna, penzion nebo hospoda.