Čtvrtek, 5. prosince 2019

Poslední lístky na AC/DC. Stát prodává vstupenky zabavené kriminálkou

29.03.2016
Praha (ihned.cz) - Fandové skupiny AC/DC, která má u nás v květnu koncert, mají ještě jednu možnost, jak se dostat do beznadějně vyprodaného areálu na letišti Letňany v Praze. Nabídka přichází z míst, odkud by ji čekali nejméně, od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.
Státní aparát, který je spojován spíše s prodejem nemovitostí, na které není dědic, dostal od hospodářské kriminálky balík padesáti kusů zabavených vstupenek. Ty teď nabízí k prodeji.
 
"Vstupenky jsou nabízené jako celý balík, soubor několika vstupenek nebo jednotlivě a jediným kritériem je výše nabídnuté kupní ceny. Už evidujeme první zájemce," uvedl mluvčí úřadu Radek Ležatka.
 
Vstupenky zabavila policie z Prahy 1 v trestním řízení majitelům podezřelým ze spáchání trestného činu. Úřad vyhlásil minimální cenu jedné vstupenky 1690 korun. Vzhledem k tomu, že za tuto cenu byly vstupenky v běžném prodeji rychle vyprodány, se dá očekávat, že se o padesát lístků ještě strhne boj a tím pádem poletí cena ještě nahoru.
  
Fandové australské hardrockové skupiny tak musí zvážit, jakou cenu za lístek nebo lístky nabídnou. Prodává se takzvanou obálkovou metodou, to znamená, že úřad 20. dubna vyhodnotí veškeré došlé nabídky a rozdělí padesát vstupenek mezi ty, kteří budou nabízet nejvíce.
 
"Každý fanoušek proto musí zvážit, jakou cenu chce za vstupenky dát a jaké jsou jeho možnosti, aby posléze nelitoval," doplnil Ležatka.
 
Podle českého fanklubu skupiny AC/DC je nabídka od úřadu dobrou, byť poněkud kuriózní zprávou pro české fandy australské kapely.
 
"Vstupenky byly stejně jako před koncertem v roce 2009 velmi rychle vyprodány. Občas nám přijde žádost od jednotlivců mimo fanklub, jestli se ještě lístky někde dají sehnat. Pro ně by to dobrá zpráva být mohla, na černém trhu se totiž původní cena vstupenek vyšplhala na dvojnásobek," uvedla zakladatelka fanklubu, vystupující pod přezdívkou Dhani.