Pátek, 6. prosince 2019

Stát prodává masážní salon i penzion

18.03.2016
Zlín (Mladá fronta DNES) - Masážní salon a penzion ve Zlíně propadly státu. Salon proto, že v něm majitelka organizovala prostituci a najímala k ní i nezletilé dívky. Penzion zase kvůli tomu, že ho majitel, který čelil obvinění z trestného činu, převedl na svou devítiletou dcerku. Soud to označil za účelové.
Obě budovy stát nabízí k prodeji, společně s další zhruba desítkou nemovitostí ve Zlínském kraji.
„Salon už v nabídce je, penzion přidáme během jara,“ potvrdil mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Radek Ležatka. Stát totiž zahájil výprodej majetku, který nepotřebuje. Přímo ve Zlínském kraji aktuálně nabízí 12 položek nemovitých a jednu movitou věc, jde především o rodinné domy a pozemky.
Ty jsou například ve Stupavě, Slavkově, Hulíně nebo Kunkovicích. Bydlení se zase dá pořídit v Holešově, Koryčanech či Sulimově. Jako rodinný je v nabídce i dům, v němž sídlil masážní salon na ulici Vejvanovská ve Zlíně. Kauza se řešila v roce 2012, kdy majitelka odešla od soudu s šestiletým trestem.
Pod zástěrkou provozování relaxačních a rekondičních masáží nabízela klientům sexuální služby, zaměstnávala přitom i čtyři mladistvé dívky. „Hodnota propadlého majetku je podle znaleckého posudku téměř 4,4 milionu korun,“ stálo krátce poté ve zprávě úřadu. Dnes se nabízí ve druhém kole za 2,9 milionu.
Penzion v Sokolské ulici, který provozovala firma Livermore, stát získal loni v červenci rozhodnutím Krajského soudu v Ostravě. V přízemí budovy jsou kanceláře a prodejna, v patře několik pokojů.
Účetní hodnota penzionu se pohybuje kolem 10 milionů korun. Za kolik se dostane do nabídky, zatím jasné není. Znalecké posudky na tržní cenu vznikají až těsně před výběrovým řízením.
„Pokud se nám zdá, že se jedná o lukrativní oblast, můžeme částku i sami navýšit,“ doplnila Kateřina Arajmu, generální ředitelka Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Možnost koupit dům od státu není mezi veřejností příliš známá. Obvykle se děje prostřednictvím dražby či výběrovým řízením, rozhoduje nejvyšší cena.
Výprodej stát ohlásil v různých regionech napříč zemí. Za utržené peníze plánuje postavit v Praze kanceláře a sestěhovat do nich své úředníky, aby ušetřil na nájmu.