Čtvrtek, 5. prosince 2019

V Oseku budou mít boulderingovou stěnu

14.03.2016
Osek (Teplický deník) - Městský sportovní areál v Oseku prochází dalšími úpravami. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Teplicích prodal městu Osek tři pozemky o celkové výměře 3 440 m2 za 1,016 milionu korun. Pozemky jsou součástí sportovního areálu. „Konečně jsou tak všechny pozemky v areálu v majetku města, což je důležité pro všechny stavební úpravy, které tu probíhají, nebo které máme do budoucna v plánu,“ konstatovala starostka Oseka Lenka Říhová.
„Město požádalo o vyřešení vlastnických vztahů, jež by bránily pokračování a návaznosti dalších etap rekonstrukce sportovního areálu. Po provedené lustraci a zjištění vlastnických vztahů ÚZSVM shledal, že se jedná o majetek neznámého vlastníka, s nímž nehospodaří žádná organizační složka státu, a tak nic nebránilo následnému prodeji pozemků městu a tím i pokračování rekonstrukce sportoviště. Prodané pozemky jsou součástí funkčního celku oploceného areálu městského sportoviště, jehož zbývající pozemky jsou ve vlastnictví města,“ uvedl Radek Ležatka, tiskový mluvčí ÚZSVM.
           
Vareálu už jsou připravené obytné kontejnery, které budou zajišťovat dočasné zázemí pro sportovce. Výstavba nových stálých šaten v nejbližší době v plánu není, město s ní počítá nejdříve v roce 2018. Dvě unimo buňky, které zajišťují hygienické zázemí, byly na své místo osazeny už koncem loňského roku. „Další dvě, které budou sloužit jako šatny a třetí, která bude mít funkci skladu a technického zázemí, už jsou připravené. Budou umístěny na určené místo, až to počasí dovolí a nebude bláto,“ řekla nám starostka Lenka Říhová. Podle jejích slov byla přes zimu upravovaná umělka a na základě žádostí se také upravovalo osvětlení na sportovišti, aby nedocházelo k oslňování.
           
„Doplní se sedadla na tribuně, aby bylo dost míst k sezení a také jsme si vysoutěžili boulderingovou stěnu,“ má radost, že se pro Osecké opět rozšíří možnosti, jak se bavit a trávit čas sportováním, Lenka Říhová. Na betonovou stěnu na sportovišti by se mělo vytvořit sklolaminátové opláštění s mírným zprofilováním, aby lezení po stěně bylo variabilnější, zábavnější a snadněji se na ní měnily lezecké chyty. Plášť věrně imituje podobu přírodní skály včetně unikátního barevného provedení. Lezecká stěna je odolná vůči opotřebení a povětrnostním vlivům. Na ploše 70 metrů čtverečních stěny by mělo být umístěno na 450 kusů chytů v šesti barvách, plocha dopadových matrací by měla být 50m čtverečních. V Oseku se tady mají opět na co těšit.