Sobota, 29. února 2020

březen

Znojmo získalo pozemky U Lesíka

31.03.2017
Znojmo (Znojemský deník) – Šest pozemků v lokalitě U Lesíka získalo zdarma Znojmo. Včera o tom informovalo regionální pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve Znojmě.

Majetkový úřad spravoval ke konci 2016 majetek za 18,6 mld. Kč

29.03.2017
Praha (ČTK) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ke konci loňského roku spravoval 265.501 majetkových položek, tedy například nemovitostí, cenných papírů, kancelářského vybavení nebo podílů ve firmách. Jejich hodnota činila zhruba 18,6 miliardy korun. Počet položek meziročně klesl, hodnota ovšem stoupla z předchozích zhruba 18,5 miliardy Kč. Vyplývá to z výroční zprávy, kterou úřad zveřejnil na internetu.

Státu připadl šroubovák i páčidlo použité při vloupání do prodejny

28.03.2017
Klatovy (Klatovský deník) – Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Klatovech převzalo od Policie ČR křížový šroubovák, ocelovou trubku pevně spojenou s krumpáčem uzpůsobenou jako páčidlo a roztržený povlak s nápisem Hannah Montana. Předměty použili pachatelé při vloupání do prodejny s potravinami. Věci propadly státu na základě rozsudku Okresního soudu v Klatovech.

Skalice: úřad vyřešil pozemky

23.03.2017
Znojmo, Skalice (Znojemský deník) – Složitý případ vlastnických práv pěti spoluvlastníků u tří zemědělských pozemků u Skalice o celkové výměře více než dva a půl tisíce čtverečních metrů vyřešil v uplynulých dnech Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových

22.03.2017
Zlín, Česko (Informační zpravodaj Sdružení místních samospráv ČR) - Článek o Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, rozhovor s generální ředitelkou Kateřinou Arajmu a příklady bezúplatných převodů obcím.

Úřad státu prodal podíl na domě ve Znojmě muži z Irska

20.03.2017
Znojmo (Znojemský deník) - Spoluvlastnický podíl na rodinném domě s pozemkem v městské památkové rezervaci ve Znojmě prodal v aukci úřad pro zastupování státu.

Akcie, nemovitosti, životní pojištění. Češi mají zapomenuté miliony korun

20.03.2017
Praha (Investujeme.cz) - Do konce loňského roku měli majitelé anonymních vkladních knížek, kterým již před lety skončila platnost, poslední možnost přihlásit se u České spořitelny o své peníze. Spořitelně nakonec zůstalo 1,78 miliardy korun, které si nikdo nevyzvedl, a tak je věnovala na charitu. Nejde o jediný případ, kdy se můžeme setkat se zapomenutými penězi, respektive s majetkem, ke kterému se majitelé nehlásí. Podívejte se na několik obvyklých příkladů.

Únanov koupil fotbalové hřiště

16.03.2017
Únanov (Znojemský deník) – Pozemky pod fotbalovým trávníkem v Únanově, které měly více než desítku spoluvlastníků, koupila za milion korun obec.

Stát „zdědil“ po zemřelém miliony

16.03.2017
Liberec (Liberecký deník) – Pokud chcete odkázat dětem nebo příbuzným něco ze svého majetku, je nejlepším možným řešením připravit si poslední závěť. Pokud to neuděláte, o dědictví se postará zákon a notář. Jestli nemáte komu majetek odkázat, váš majetek dostane stát.

Tajná nemocnice ve Hředlích je prodaná

15.03.2017
Hředle (Berounský deník) – Tajná záložní nemocnice ve Hředlích u Berouna má po dlouhé době nového majitele. Ve výběrovém řízení na prodej nemocnice zvítězila nabídka přesahující 26 milionů korun. „Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) přišla v pondělním výběrovém řízení na prodej areálu bývalé záložní nemocnice v Hředlích u Berouna jedna nabídka ve výši 26,2 milionů Kč. Nabídka, kterou podala právnická osoba, splnila všechny podmínky výběrového řízení,“ uvedl Ondřej Kuropata za Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Desítky tisíc pozemků nemají jasného vlastníka. Hledají se dědicové

15.03.2017
Praha (Novinky.cz) - Desítky tisíc pozemků v Česku nemají jasného vlastníka. Pokud se o takové pozemky majitel či dědicové nepřihlásí, připadnou státu. A čas se jim krátí.

Zvažujeme kampus pro 10 000 úředníků

14.03.2017
Praha (Lidové noviny) - Na provoz a údržbu kancelářských budov, v nichž pracují státní úředníci, vydá stát ročně přes 3,3 miliardy korun. Řešením, jak snížit výdaje, je přestěhovat úředníky do administrativních kampusů. Jeden takový by mohl vyrůst v pražských Letňanech. „Vytipovaná lokalita pojme deset tisíc zaměstnanců,“ říká generální ředitelka Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Kateřina Arajmu. V rozhovoru pro LN mimo jiné přiznává, že kvůli práci čelí výhrůžkám, jejichž intenzita vzrůstá.

Stát prodává garáž v areálu cihelny

14.03.2017
Hodonín (Slovácko - regionální týdeník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových dnes otvírá výběrové řízení s dražbou na garáž z padesátých let minulého století v uzavřeném areálu cihelny v Hodoníně.

Velké tabu éry komunistů je prodáno. Nemocnice, kde nikdy neviděli pacienta

14.03.2017
Hředle (Seznam.cz) - Víc než 40 let je v lesích Křivoklátska ukryto kdysi tajné zařízení, které se stát pokoušel znovu prodat. Úspěšně.

Najde zámek Dívčí Hrad majitele? Obec si to přeje

13.03.2017
Dívčí Hrad (Bruntálský deník) - Renesanční zámek Dívčí Hrad, který leží ve stejnojmenné obci na Osoblažsku, stále nemá majitele. Je zavřený a chátrá. Najde se pro něj kupec?

Stát chce prodat pozemky pod skokanskými můstky ve Frenštátě pod Radhoštěm

13.03.2017
Reportáž v pořadu Týden v regionech České televize.

Desítky tisíc pozemků nemají jasného vlastníka. Hledají se dědicové

13.03.2017
Praha (Právo) - Desítky tisíc pozemků v Česku nemají jasného vlastníka. Pokud se o takové pozemky majitel či dědicové nepřihlásí, připadnou státu. A čas se jim krátí.

V Česku je 23 tisíc nepotřebných státních nemovitostí

10.03.2017
Praha (Týden.cz) - ​V České republice je 23 319 nepotřebných státních nemovitostí, které jsou zapsány na jiné státní instituce než Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Chátrá. Nyní jej stát prodává

10.03.2017
Petrov (Hodonínský deník) – Stát vypsal vyběrové řízení na ruinu rodinného domku, který se nachází v severovýchodní části Petrova. Minimální kupní cena přesahuje dvě stě šedesát tisíc korun. Termín podání nabídek je do 4. dubna. Střechu pětadevadesát let staré stavby musel už Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových z havarijních důvodů strhnout.

Týraní psi, poníci, ale i pavouk a had. Stát ročně „zdědí“ desítky zvířat

10.03.2017
Praha (Blesk.cz) - Sklípkan, hroznýš, agamy, krávy i želvy. I tato zvířata se už dostala do vlastnictví státu, a to například po zemřelých lidech, kteří neměli žádné dědice. Každý rok se musí úředníci postarat o desítky nejrůznějších zvířat. Nejčastěji jde o psy a koně, které stát často získá poté, co je veterináři kvůli týrání odeberou původním majitelům.