Sobota, 7. prosince 2019

březen

Najde zámek Dívčí Hrad majitele? Obec si to přeje

09.03.2017
Dívčí Hrad (Opavský a hlučínský deník) – Do konce loňského listopadu se mohli hlásit potenciální zájemci o koupi zámku Dívčí Hrad. Nikdo o zámek neprojevil zájem, přestože laikům vyvolávací cena 5,1 milionu korun může připadat zajímavá. Právě se rozbíhá druhý pokus o prodej. „Veškeré informace jsou zveřejněny na našich webových stránkách v sekci nabídka majetku,“ uvedl mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Radek Ležatka. Zámecký komplex býval majetkem Suverénního řádu maltézských rytířů, který o něj ale neprojevil v restituci zájem. ÚZSVM zámek získal od Ministerstva zdravotnictví. Ministerstvo využívalo zámek v Dívčím Hradě jako sklad.

Dům z první republiky je k mání

09.03.2017
Vyškov (Vyškovský deník) – Prvorepublikový dům se zahradou? Ten je momentálně k mání ve vyškovské Žižkově ulici, kde se nachází nedaleko křižovatky s Dukelskou.

Stát má 23.000 nepotřebných nemovitostí, uvedl majetkový úřad

09.03.2017
Praha (ČTK) - V České republice je 23.319 nepotřebných státních nemovitostí, které jsou zapsány na jiné státní instituce než Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Vyplývá to z šetření úřadu, který o tom dnes informoval v tiskové zprávě. Nejvíce nepotřebných nemovitostí, celkem 8033, našel úřad u Ředitelství silnic a dálnic.

Pozemky pod můstky na prodej

08.03.2017
Ostrava (Česká televize) - Reportáž v pořadu Události v regionech

Prodej pozemků pod skokanskými můstky

08.03.2017
Praha (Česká televize) - Reportáž v pořadu Události

Většina oblíbené Stromovky už patří Budějovicím, mohou ji zkrášlovat

07.03.2017
České Budějovice (budejovice.iDNES.cz) - České Budějovice získaly 47 hektarů oblíbeného lesoparku Stromovka. Mohou tak začít vážně připravovat proměnu velké odpočinkové zóny, jejíž součástí mohou být odbahnění Bagru, nová hřiště i občerstvení. Radnice chce také získat zbylé soukromé pozemky.

Úřad převedl na obec Morávku památník partyzánů

07.03.2017
Morávka (Týdeník okresu Nový Jičín) - Sousoší tří partyzánů od Miloše Zeta v Morávce vzniklo v roce 1968 na paměť boje partyzánů v beskydské oblasti, kteří se významnou měrou podíleli na protifašistickém odboji.

Využití hledají seminář i klášter

06.03.2017
Vidnava (Šumperský a jesenický deník) - Nenastěhují se do bývalého semináře nevítaní sousedé?, ptají se Vidnavští.

Stovky nemovitostí v Česku postrádají své majitele. Výjimku netvoří ani Opavsko

06.03.2017
Opavsko (Opavský a hlučínský deník) - Seznamy nedostatečně identifikovaných vlastníků budov a pozemků jsou rozsáhlé. Nemovitosti bez majitele se nacházejí téměř v každé obci na Opavsku.

Pozůstalost bez dědice

06.03.2017
Reportáž v pořadu České televize Události

Stát prodal více než staletý dům v Hraběticích. Za 136 tisíc korun

03.03.2017
Hrabětice (Znojemský deník) - Jednopodlažní, nepodsklepený rodinný dům bez podkroví s pozemkem, který byl již dlouhou dobu neobydlený a neudržovaný prodal novému majiteli stát prostřednictví, svého úřadu.

Město o kino nemá zájem

02.03.2017
Bělá pod Bezdězem (Boleslavský deník) - Na konci loňského roku vyhlásil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových výběrové řízení na prodej kina v Bělé pod Bezdězem.

Opuštěná nemocnice ve Hředlích je na prodej

01.03.2017
Hředle (Berounský deník) - Bývalá záložní nemocnice, kterou v sedmdesátých letech postavila ve Hředlích na Berounsku československá vláda pro případ vypuknutí války či pandemie, je opět na prodej.