Úterý, 7. dubna 2020

červen

Stát převedl pozemky na kraj

30.06.2010
Vyškovské odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových bezúplatně převedlo Jihomoravskému kraji devětapadesát pozemků o rozloze přesahující dvaadvacet tisíc metrů čtverečních.

Junák získal pozemky od státu

29.06.2010
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), odbor Odloučené pracoviště Kutná Hora (Územní pracoviště Střední Čechy), bezúplatně převedl skautské organizaci Junák 13 pozemků v katastrálním území Čáslav.

Areál bývalé pohraniční roty zmizí z ptačí rezervace

23.06.2010
Bývalý vojenský areál se nepodařilo prodat, je v nevhodné lokalitě pro komerční účely.

S pozemkem dostali i hřbitov z roku 1866

23.06.2010
Parcelu s bývalým vojenským hřbitovem z roku 1866 přiklepl trutnovský Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových Hajnici na Královédvorsku. Dar, považovaný některými obyvateli podkrkonošské obce za danajský, nakonec zastupitelé schválili.

V roubené chalupě bude památník

16.06.2010
Spoluvlastnický podíl roubené dřevěné chalupy, zahradu a nádvoří bezúplatně převedl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Vitríny i lustr patří děčínskému muzeu

16.06.2010
Výstavní vitríny a mosazný lustr, vše za více než pět set devadesát tisíc korun, bezúplatně předal Oblastnímu muzeu v Děčíně Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Příbram dostala rozsáhlé pozemky od státu zadarmo

15.06.2010
Úřad pro zastupování státu (ÚZSVM) ve věcech majetkových převedl bezúplatně městu Příbram pozemky pod komunikacemi s účetní hodnotou více než šestnáct milionů korun.

Stát převedl na obec vojenský hřbitov

15.06.2010
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových bezúplatně převedl obci Hajnice parcelu, na které se nachází bývalý vojenský hřbitov z prusko-rakouské války z roku 1866.

Javoříčko upraví místo válečné tragédie

12.06.2010
Památník obětem druhé světové války doplní kamenná ohrada s křížem. Obec obnoví i pískovcové dlaždice a základy vypáleného hotelu.

Co čeká hraniční přechody?

11.06.2010
Zatímco představitelé Strání a Březové stále nemají jasno, jak naložit s nevyužitými budovami bývalých hraničních přechodů, na tu ve Velké nad Veličkou už čeká jasně narýsovaná budoucnost.

Prostějovská radnice získala pozemky pod zimním stadionem

10.06.2010
Pozemky pod zimním stadionem v Kostelecké ulici získá od státu město Prostějov. Pozemky pod stadionem převedeme bezúplatně do vlastnictví města Prostějova.

Javoříčko bude mít důstojnější pietní areál

08.06.2010
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) převedl bezplatně na obec Luká dva pozemky, které se nacházejí v její místní části Javoříčko, a to v těsné blízkosti památníku obětí 2. světové války.

Na přechodu bude výroba fólií

08.06.2010
Tři roky zel prázdnotou. Od včerejšího dne má ale hraniční přechod ve Velké nad Veličkou nového majitele. Je jím firma z Kuželova vyrábějící plastové obaly.

Přechod mění majitele

07.06.2010
Bývalý hraniční přechod se Slovenskem ve Velké nad Veličkou má nového správce. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ho prodal za zhruba 3,2 milionu korun výrobci obalových materiálů z Kuželova. Peníze z prodeje budou příspěvkem do státního rozpočtu.

Štětí požádá o dotaci na obnovu koupaliště

07.06.2010
Štětští zastupitelé schválili bezúplatný převod pozemku od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových na město v souvislosti s přípravou stavby kruhového objezdu u koupaliště. Na dotčeném pozemku dojde k úpravě přilehlého chodníku.

Úřad přisypal do pokladny sedm milionů za pozemky

02.06.2010
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), odbor Odloučené pracoviště Teplice, odvedl do státního rozpočtu přes 7,2 milionu korun. Ty získal prodejem pozemků dvěma obchodním společnostem.

Na přechodu bude výroba folií

02.06.2010
Tři roky zel prázdnotou. Od včerejšího dne má ale hraniční přechod ve Velké nad Veličkou nového majitele. Je jím firma z Kuželova vyrábějící plastové obaly.

Pozemky už patří městu Svitavy

01.06.2010
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových bezúplatně převedl městu Svitavy čtyřicet pozemků v katastrálních územích Svitavy “ předměstí a Čtyřicet Lánů.

Zámek Lemberk získal pozemky, které mu zajistí dostatek vody

01.06.2010
Národní památkový ústav (NPÚ) může vyřešit havarijní stav v zásobování vodou na státním zámku Lemberk. Umožní mu to pozemky v okolí zámku, které získal v minulých dnech v rámci bezúplatného převodu od státu.