Středa, 27. května 2020

červen

Číslo dne - 13

27.06.2012
Benešov (Benešovský deník) - 13 milionů korun mají hodnotu padělky, které benešovské odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových převzalo od celníků, jako věci zabavené při trestné činnosti. Propadnuté věci, téměř 33 tisíc kartonů padělků cigaret a téměř 900 tisíc litrů lihovin, čeká likvidace ve spalovně.

V prostějovské spalovně skončilo více než dvě stě tisíc pašovaných cigaret

27.06.2012
Prostějov (Prostějovský týden) – Téměř 212.000 pašovaných cigaret pocházejících z Ukrajiny skončilo v těchto dnech v žáru prostějovské spalovny. Celníci tyto tabákové výrobky zajistili většinou při kontrole osobních aut.

V prostějovské spalovně skončily pašované cigarety z Ukrajiny

26.06.2012
Olomouc (ČTK) - Téměř 212.000 pašovaných cigaret pocházejících z Ukrajiny skončilo v těchto dnech v žáru prostějovské spalovny.

1,6 milionu

21.06.2012
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, pracoviště Teplice, prodal nemovitosti ve dvou areálech za více než 1,6 milionu korun(Teplický deník)

Koupit pozemky u Podroužku je lepší, než roky platit nájem

21.06.2012
Netolice (Prachatický deník) - Město jedná o odkoupení pozemků v Autokempu Podroužek, které v současné době patří státu. Důvodem k začátku jednání byla nutnost sepsání nových nájemních smluv. Jak totiž vysvětlil netolický tajemník Petr Kotrba,původní smlouvy již neodpovídají současné legislativě. „Začali jsme tedy přemýšlet o uzavření nových smluv a dospěli jsme k závěru, že bude lepší usilovat o odkoupení pozemků,“ tvrdí tajemník města. Podle něho by se totiž městu nevyplatilo dále platit nájem, který by za několik let mohl vlastně činit tolik, kolik náklady na zakoupení pozemků. Petr Kotrba dále uvedl, že město nadále jedná o výši ceny tisíců metrů čtverečních půdy, která se rozkládá na břehu Podroužku.

Stát prodal teplárně pozemky za 9 milionů

13.06.2012
Písek (Mladá fronta DNES - jižní Čechy) Písecká teplárna se stala vlastníkem pozemků pod železniční vlečkou ve Smrkovicích.

Jedenadvacet dědiců předalo kostel obci

13.06.2012
Vrábče (Českobudějovický deník) - Neobvyklou historii má za sebou vrábečský kostel vystavěný na návsi poměrně nedávno. V současnosti patří objekt obci díky tomu, že se na tom shodlo 21 dědiců původních zakladatelů kostela a proti nebyl ani stát, který také držel malý podíl.

Sochy zdobící kapli se dočkají opravy

13.06.2012
Chotiměř (Plzeňský deník) – Jsou tomu již dva roky, co obec Blížejov na Domažlicku získala zámeckou kapli svatého Jana Nepomuckého ve spádové Chotiměři.

Lesy získaly pozemky za téměř šest milionů

11.06.2012
Děčín (Děčínský deník) – Necelých 600 tisíc metrů čtverečních pozemků získaly od státu Lesy České republiky na Děčínsku.

Lesy ČR získaly na severu Čech do správy nové pozemky za 6,7 mil.

08.06.2012
Hradec Králové 7. června (ČTK) - Státní podnik Lesy České republiky (LČR) získal od státu do své správy nové pozemky na severu Čech o rozloze téměř 87 hektarů v účetní hodnotě 6,7 milionu korun. ČTK o tom dnes informoval Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). LČR obhospodařují více než 1,3 milionu hektarů lesních pozemků ve vlastnictví státu, což je zhruba polovina všech lesů na území ČR.

1 milion

06.06.2012
Mostecký deník - Tolik korun, které pocházely z trestné činnosti, putovalo z Ústeckého kraje do státního rozpočtu. Jednalo se o případ, kdy byl obžalovanému na základě pravomocných rozsudků soudů vysloven i trest propadnutí majetku nebo jiné majetkové hodnoty.