Úterý, 31. března 2020

červen

Obrnice chtějí pozemek sloužící veřejnosti

26.06.2013
Severozápadní Čechy (Právo) - Obci Obrnice na Mostecku se rýsuje možnost, jak získat do svého vlastnictví pozemek, který dlouhodobě využívá při pořádání společenských akcí pro veřejnost a který se neúspěšně snaží dostat do své správy od roku 2007.

„Území nikoho“ už má vlastníka. Stát

25.06.2013
Vidnava (Šumperský a jesenický deník) – Problém „území nikoho“ ve Vidnavě se blíží vyřešení. Město bude moci díky vyjasnění majetkových poměrů u desítek pozemků například opravit školní hřiště.

Agentura získala další pozemky

25.06.2013
Děčín (Litoměřický deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových převedl další nemovitosti Agentuře ochrany přírody a krajiny a Ústeckému kraji. Jde o 10 pozemků o celkové rozloze 12 804 m2.

Obec by potřebovala hřiště. Prodá ho stát někomu jinému?

24.06.2013
Obrnice (Mladá fronta DNES) - Pozemek, kde bývalo fotbalové hřiště, se už šest let snaží získat Obrnice na Mostecku. Obec by přišel na téměř milion korun, kdyby jej měla od státu vykoupit. Pořád je to ale lepší možnost, než když se hřiště bude prodávat ve výběrovém řízení. Obrnice by jej třeba nemohly vůbec využívat.

Libeň získala nový pozemek se zelení

24.06.2013
Praha, Libeň (Pražský deník) – Osmá městská část získá do své správy pozemek na Horově náměstí v Libni. Smlouvu o bezúplatném převodu pozemku o ploše 1818m2 uzavře s Úřadem pro zastupování státu.

Pomůcky pro nevidomé poslouží dalším zrakově postiženým

24.06.2013
Pardubice (pardubickenovinky.cz) - ÚZSVM, odbor Odloučené pracoviště Svitavy (Územní pracoviště Hradec Králové), bezúplatně převedl pomůcky pro nevidomé Speciální základní škole, mateřské škole a praktické škole Moravská Třebová.

Dům zrušeného Fondu dětí a mládeže byl nakonec prodán za 3,7 milionu

20.06.2013
Teplice (Teplický deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech matetkových (ÚZSVM), odbor Odloučené pracoviště Teplice, prodal nemovitosti bývalého Fondu dětí a mládeže, nacházející se ve Školní ulici v Teplicích. Budovu a příslušný zastavěný pozemek se podařilo prodat ve druhém kole výběrového řízení za cenu 3,7 milionu korun.

Chtějí obnovit Masné krámy

19.06.2013
Holešov (Vyškovský deník) – Areál v centru Holešova, takzvané Masné krámy, řadu let beznadějně chátrá. Zrekonstruované je pouze jeho průčelí na náměstí Edvarda Beneše. Jak to vypadá za žlutou zdí, nejspíš vědí už jen pamětníci.

Holešov chce obnovit slávu Masných krámů

19.06.2013
Radnice dostala převodem od státu části bývalého tržního areálu Holešov (Kroměřížský deník) – Masné krámy: areále v centru Holešova, který už celou řadu let beznadějně chátrá. Pouze jeho průčelí na náměstí Edvarda Beneše je zrekonstruované, a jak to vypadá za žlutou zdí, nejspíš ví už jen ti dříve narození. Budova s některými pozemky na vnitřním nádvoří byla ale v uplynulých týdnech bezúplatně převedena holešovské radnici, a tak svitla naděje na její opravu.Už loni v létě město podalo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) žádost o bezúplatný převod a o necelý rok později se tak skutečně stalo vlastníkem některých částí areálu.

Holešov získal od státu masné krámy. Řeší, co s nimi teď udělá

17.06.2013
Holešov (Mladá fronta DNES) - Město Holešov získalo od státu část malého, zanedbaného, ale pro místní život potenciálně důležitého prostranství v centru města. Komplex je znám jako Masné krámy a tvoří jej zarostlý dvůr s pobořenými krámky. Unikátní zákoutí, o kterém většina návštěvníků vůbec neví, dělí od náměstí zdobná barokní zeď se zamčenými vraty. Už od 17. století za ní stojí obchůdky někdejšího holešovského cechu řezníků. Ty později mezi světovými válkami vystřídali židovští obchodníci z holešovského ghetta.

ÚZSVM převedl 2 lesní pozemky v okrese Česká Lípa Lesům ČR

17.06.2013
Liberec (libereckenovinky.cz) - ÚZSVM, odbor Odloučené pracoviště Litoměřice, převedl státnímu podniku Lesy ČR do práva hospodaření 30 pozemků v okresech Chomutov, Litoměřice a Česká Lípa v celkové účetní hodnotě přes 567 tisíc korun.

Likvidace

13.06.2013
Vysočina (Havlíčkobrodský deník) - LIKVIDACE. Více než jednatřicet tun padělků značkového oblečení, opasků, kabelek, peněženek, batohů a obuvi odeslali na likvidaci do brněnské drtírny odpadu úředníci ze žďárského pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Padělky do spalovny

12.06.2013
Jižní Morava - Vysočina (Právo) Celkem 31 tun padělků – více než 155 tisíc falzifikátů oblečení, opasků, kabelek, peněženek, batohů a obuvi – skončilo v pecích brněnské spalovny. O likvidaci se po zabavení celníky postaral Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových na pracovišti v Brně.

Stát prodal zničené školící středisko SSM

07.06.2013
Pozlovice (Právo) - Zdevastované bývalé rekreační a školicí středisko SSM (Socialistického svazu mládeže) Voroněž, které se tyčí nad luhačovickou přehradou v Pozlovicích na Zlínsku, má nového vlastníka.

Voroněž má nového majitele, koupili ji manželé z Pozlovic

07.06.2013
Pozlovice (Mladá fronta DNES) - Bývalý vyhlášený socialistický hotel Voroněž v Pozlovicích stojí na mimořádně lukrativním místě v blízkosti přehrady. Jeho nový kupec zatím neřekl, jaké s ním má plány. Deset milionů korun musel slevit stát, aby našel zájemce o koupi hotelu Voroněž v Pozlovicích. Podařilo se to teprve při sedmém pokusu, ve kterém ho od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových získali manželé Bílovi z Pozlovic. Stačilo jim na to 2,14 milionu korun, ačkoliv původně byl hotel oceněný na dvanáct milionů.

Ruinu u přehrady stát prodal

06.06.2013
Pozlovice (Slovácký deník) – „Tak jsme se ho konečně zbavili,“ řekli si možná pracovníci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Až na sedmý pokus se totiž státní organizaci podařilo prodat chátrající objekt bývalého svazáckého střediska Voroněž poblíž Luhačovické přehrady v Pozlovicích. Později narození znají budovu spíše pod názvem Kaskáda. Prodávala se od června 2011 až doposud. Z původně požadovaných dvanácti milionů korun stát slevil až na jeden milion korun. Nakonec se objekt prodal za 2,14 milionu korun.

Konečně. Zchátralý hotel Voroněž Pozlovice prodán

06.06.2013
Pozlovice (denik.cz) – Ostuda okolí Luhačovické přehrady - areál bývalého hotelu Voroněž (později Kaskáda) v Pozlovicích byl prodán novému majiteli. Dnes to oznámil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Cena: 2, 14 milionu korun.