Středa, 27. května 2020

červen

Chátrající barokní skvost. Nahlédněte do pražské Invalidovny, která je na prodej

30.06.2016
Praha (novinky.cz) - Invalidovna je barokní památka v pražském Karlíně, zahrnuje zastavěnou plochu a nádvoří o výměře přes 12 tisíc m2. Původní prostory pro válečné vysloužilce využili i filmaři ve scénách z Doktora Živaga nebo z Amadea Miloše Formana. Po návratu z 1. světové války zde žil i známý fotograf Josef Sudek. Teď je Invalidovna na prodej za 638 miliónů korun.

Stát prodává kino Elektra

28.06.2016
Opava (REGION OPAVSKO) - Bývalo pojmem, dnes už je z něj ale ruina. Známé opavské kino Elektra se nyní rozhodl stát prodat.

Tajná nemocnice nikoho neléčila

28.06.2016
Hředle u Berouna (Lidové noviny) - Na okraji čtyřsethlavé obce na Berounsku leží jedna ze dvou „tajných“ nemocnic v Česku. Přestože byla postavena už v 70. letech, teprve před nedávnem obyvatelé Hředlí přestali spekulovat o nadpozemských jevech či utajované léčebně pro pacienty s prasečí chřipkou. Místní se dozvěděli, že čtyřpatrová budova, odstřižená od centra vísky,měla sloužit jako záložní nemocnice pro případ války či pandemie. Serveru Lidovky.cz se nyní podařilo nahlédnout do útrob vybydlené budovy, o níž nemá téměř žádné informace ani starosta obce.

Stát se zbavuje svého nemovitého majetku

21.06.2016
Praha (TV Nova) - Reportáž Televize Nova o aktuální nabídce státního nepotřebného majetku k prodeji.

Starožitný šicí stroj v Turnově ukrýval neskutečný poklad!

20.06.2016
Praha (tn.cz) - Pracovníci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) narazili při podrobné prohlídce bytu v Turnově na velmi zajímavý šicí stroj. Na první pohled sice nevypadal nijak zvláštně, po bližším prozkoumání ale úředníci zjistili, že slouží jako tajná skrýš.

50 tisíc korun musí zaplatit aktivisté ze sociálního centra Klinika

20.06.2016
Praha (Český rozhlas) - Reportáž Českého rozhlasu ohledně zaplacení pokuty autonomího centra Klinika za nedodržení předběžného opatření soudu.

Rodinné domky za hubičku: Stát prodává desítky budov! PŘEHLED

16.06.2016
Praha (tn.cz) - Stát se ve velkém zbavuje svého nemovitého majetku, a lidé tak mají opět šanci chytnout příležitost za pačesy a koupit si třeba rodinný domek - a to velmi levně. Aktuální nabídku nemovitostí můžete pravidelně sledovat na webu ÚZSVM, přehled těch nejzajímavějších nabídek naleznete níže v článku.

ÚZSVM pravomocně uhájil státu čtvrt miliardy v restitučním sporu

15.06.2016
Praha (parlamentnilisty.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zvítězil ve sporu o zaplacení peněžního plnění ve výši necelých 266,3 milionu korun za státem odňaté v katastrálním území Kunčice nad Ostravicí. Ve sporu vedeném u Obvodního soudu pro Prahu 3 vystupoval právní zástupce ÚZSVM jménem Státního pozemkového úřadu (SPÚ).

Stát prodá sídlo gestapa či starý činžák

15.06.2016
Praha (Lidové noviny) - Cihlový dům se čtyřmi podlažími je zanedbaný, pokrývá ho oprýskaná omítka. Ale protože stojí v pražských Vršovicích, jde o zboží v ceně zhruba šestnácti milionů korun. Budova v Moskevské ulici patří mezi nejzajímavější objekty, jejichž prodej v současnosti připravuje český stát.

Kapucíni zatím nezískají klášter v Opočně

14.06.2016
Opočno (ČT24.cz) - Řád kapucínů se do kláštera v Opočně zatím nevrátí. Nejvyšší soud totiž na základě dovolání Královéhradeckého kraje zrušil verdikty nižších instancí, které v rámci církevních restitucí rozhodly ve prospěch kapucínů. Věc se tak opět vrací na stůl rychnovského okresního soudce.

ÚZSVM nabízí k prodeji za 6,5 milionu bývalý kněžský seminář ve Vidnavě

13.06.2016
Vidnava (parlamentnilisty.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) vyhlásil nové kolo výběrového řízení na prodej rozsáhlého areálu bývalého kněžského semináře v obci Vidnava na Jesenicku. Soubor nemovitostí zahrnující budovy o výměře přes 4,5 tisíce m2 a pozemky zabírající více než 27 tisíc m2 nabízí po příslušných stavebních úpravách široké možnosti využití. Minimální kupní cena komplexu činí 6,5 milionu korun.

Stát prodává největší budovu

13.06.2016
Praha (Lidové noviny) - V bývalé ubytovně pro válečné veterány a jejich rodiny vznikla raná díla slavného českého fotografa Josefa Sudka. Poslední dny svého filmového života mezi jejími zdmi představujícími blázinec prožil také Salieri v oscarovém Amadeovi Miloše Formana. A prostory nedávno posloužily třeba Jiřímu Strachovi při natáčení pokračování pohádky Anděl Páně.

Jízdenky i lejstra. Na nádražích budou úřady

10.06.2016
Praha (denik.cz) - U pokladny si koupíte jízdenku do vlaku, o kus dál pořídíte čerstvé pečivo, pak vyběhnete do prvního patra a tam si třeba podáte daňové přiznání nebo zaplatíte poplatek za psa. I takhle by to za pár let mělo vypadat na velké části vlakových nádraží v České republice.

Jediným hodnotnějším předmětem je historický měchový fotoaparát Balda

08.06.2016
Teplice (Teplický deník) – Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Teplicích na základě Usnesení Okresního soudu v Teplicích připadly movité věci, které nebyly vyzvednuty ze soudní úschovy.

Ředitelka ÚZSVM čelí nevybíravým výhrůžkám

07.06.2016
Praha (Nova) - Zabijeme tvého psa a pak i tebe. Těmto výhrůžkám čelí v posledních týdnech ředitelka Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Kateřina Arajmu. Žena, o které se mluví jako o kontroverzní, prý obdržela i vlastní parte. Arajmu říká, že se ale zastrašit nenechá. Podává trestní oznámení a zažádala si o přidělení ochranky.

Soud potvrdil zamítnutí žaloby Casina Kartáč na stát o 44 mil. Kč

07.06.2016
Praha (Pražský Deník) - Městský soud v pondělí pravomocně potvrdil zamítnutí žaloby loterní společnosti Casino Kartáč na Českou republiku. Jako náhradu škody za ušlý zisk firma požadovala 44,2 milionu korun. V tiskové zprávě to dnes uvedl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), který tentokrát zastupoval ministerstvo kultury.

Tajný špitál NA PRODEJ

06.06.2016
Hředle (Blesk) – Válka nebo rychle se šířící smrtelná nemoc? Na tyto případy byl donedávna český stát připraven díky udržování záložní nemocnice v Hředlích u Berouna. Nyní je na prodej za 39 milionů korun.

V budově poblíž zimního stadionu simulovali požár

06.06.2016
Jihlava (Jihlavský deník) - V budově Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Jihlavě se uskutečnilo cvičení Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina.

Číslo týdne 17 970

06.06.2016
Nový Jičín (Novojičínský deník) - Ač nerad, přesně o tolik obohatil český státní rozpočet drogový dealer, který své „podnikání“ rozjel v minulosti na Novojičínsku. Tato suma totiž pocházela z jeho trestné činnosti, konkrétně z výroby omamných látek.

Potřebujete auto nebo tahač? Stát je výhodně prodává! NABÍDKA

06.06.2016
Praha (tn.cz) - Sháníte ojetý vůz? Zkuste si ho koupit od státu. Ten prostřednictvím Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových nabízí hned několik automobilů. Vůz seženete už za pár tisíc. Pokud si připlatíte, můžete si od státu koupit dokonce i tahač!