Sobota, 7. prosince 2019

Dražba policejní budovy: město doufá ve 40 milionů

25.07.2014
Karlovy Vary (Mladá fronta DNES ) - Zájemci, kteří by rádi investovali desítky milionů korun do bývalé policejní budovy v ulici I. P. Pavlova v Karlových Varech, si mohou začít chystat peníze. Karlovarská radnice už vyvěsila takzvaný záměr prodeje, který na stránkách města pobude do 22. září. Poté se chystá veřejná licitace. Minimální nabídková cena je dle znaleckého posudku 29 milionů korun, radní však věří, že za prodej získají víc. „Počítáme, že vysoutěžíme minimálně čtyřicet milionů korun,“ řekl primátor Petr Kulhánek. Podle jeho náměstka Petra Bursíka je pravděpodobné, že investor koupí budovu proto, aby ji předělal na hotel, což obnáší další peníze.
​„Komplex je prázdný rok a půl. Je udržovaný, takže se nedá říct, že by byl ve strašném stavu,“ zhodnotil. Zájemce o rekonstrukci se však musí připravit na určité omezení, neboť ulice I. P. Pavlova se nachází v městské památkové zóně. „Budova však není kulturní památkou. Investor tedy musí respektovat pouze požadavky, které má město na ono území. Chránit bychom mohli samozřejmě cokoli, ovšem je otázkou, jestli za to konkrétně tato budova stojí,“ uvedl primátorův náměstek Jiří Klsák.
 
Uvažuje se i o muzeu
 
Bývalá policejní budova podle něj totiž jistou hodnotu má a Jiří Klsák slyšel i názor, že by v ní mělo vzniknout muzeum policie. „Chybějí nám tu ovšem jiná muzea, například muzeum lázeňství,“ podotkl. Město Karlovy Vary však neprodává celý komplex, ale jen tu část, kterou jim soud přiřkl coby historický majetek. Zhruba polovina patří státu. Radní původně usilovali, aby budovu prodali oba majitelé společně, jenomže z plánů sešlo. Důvodem byly komplikace, které by přineslo dělení získaných peněz.
Stát však prodej své části komplexu také připravuje. Začátkem srpna se kvůli němu sejde komise a po nutné administrativě se oznámení o prodeji objeví i na webu Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Prodej se uskuteční formou výběrového řízení, kdy zájemce sám nabídne cenu. Ta minimální činí 50 milionů korun. Vítěze určí obálková metoda.

„Zájemci se mohou tohoto jednání osobně zúčastnit. Jako jediné kritérium pro výběr kupujícího je výše nabízené kupní ceny,“ uvedl ředitel územního pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Plzni Karel Hála.
Regionální mutace| Mladá fronta DNES - Karlovarský kraj