Pátek, 6. prosince 2019

Osud svazáckého majetku

18.07.2014
ČT 1 - Události v regionech - Brno
​Ivana ŠMELOVÁ, moderátorka
--------------------
Veškerý majetek po někdejším socialistickém Svazu mládeže má už na Zlínsku své nové majitele. Ti ho, většinou ve zdevastovaném stavu, odkoupili od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Na východní Moravě byl posledním případem svazácký hotel Voroněž v údolí nedaleko Luhačovic.
 
Josef KVASNIČKA, redaktor ČT
--------------------
Víc než 20 let chátrala Voroněž na jednom z nejlukrativnějších míst na břehu Luhačovické přehrady. Vládu svazáků připomínají snad už jen tyto lavičky, důkladně schované pod nepropustným houštím. Vloni dlouhé peripetie s prodejem skončily, za 2 miliony koupili ruinu místní lidé z Pozlovic. Jaké úmysly mají noví majitelé s Voroněží, to zatím není známo. O nic moudřejší nejsou ani na úřadu v Pozlovicích. Snad jen, noví majitelé budou muset využití komplexu sladit s platným územním plánem.
 
Olga TKÁČOVÁ, starostka, Pozlovice /nez./
--------------------
Územní plán tady tyto plochy zahrnuje do plochách přestavby pro občanskou vybavenost. A občanská vybavenost umožňuje dneska jednak sportovní aktivity, a jednak je to hromadná rekreace.
 
Josef KVASNIČKA, redaktor ČT
--------------------
Majitelé už zjevně udělali první úpravy, z komplexu třeba zmizely vnitřní příčky. Jedno je ale jisté už teď, Voroněž byla posledním reliktem po socialistickém Svazu mládeže na Zlínsku. Teď už její další osud v rukou nebude mít stát, ale výhradně soukromí majitelé. Josef Kvasnička, Česká televize.