Neděle, 15. prosince 2019

červenec

Velký úklid na velkém úřadu

07.07.2014
Praha (TV Barrandov)

V opavském muzeu uvidíte nově získané historické předměty

04.07.2014
Opava (moravskoslezskenovinky.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) převedl bezúplatně Slezskému zemskému muzeu v Opavě historické cennosti, předměty kulturní hodnoty, ale i běžné denní potřeby v celkové hodnotě 25 tisíc korun.

K oživení Kotěrovy dělnické kolonie v Lounech chybí městu peníze

04.07.2014
Louny 3. července (ČTK) - K oživení památkové Kotěrovy dělnické kolonie v Lounech chybí městu peníze. Město se snažilo získat nějaké finanční prostředky z ministerstva kultury, ale zatím se mu to nepodařilo. ČTK to dnes řekla místostarostka Loun Edita Hořejší (ODS). Architektura domů je v mnoha případech poničena zásahy majitelů, kteří objekty koupili od státu v 60. letech minulého století. Dnes v místě bydlí převážně starší lidé, kteří podle Hořejší na opravy nemají peníze.

Hlavní aktér zlínské větve metanolové kauzy přišel o majetek

03.07.2014
Zlín (denik.cz) - Jeden z hlavních aktérů zlínské větve metanolové kauzy, přišel již o svůj majetek. Jedná se o dům se dvěma pozemky, zemědělské stavby a sklad. Tyto nemovitosti se nachází na Zlínsku a Kroměřížsku.

Slavičín dostal od státu pozemky

02.07.2014
Slavičín - Dva pozemky o celkové rozloze 3,6 tisíce metrů čtverečních získal Slavičín bezplatně od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Opuštěné a nebezpečné

02.07.2014
Praha (ČT 1)

Nemovitosti bez majitele brání rozvoji obcí, v Česku jich jsou tisíce

02.07.2014
Praha (ct24.cz) - U více než devadesáti tisíc nemovitostí v celém Česku se nedaří najít vlastníka. Problémy s tím mají obce i sousedé. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových teď zveřejnil kompletní seznam takových domů a polností. Jejich majitelé teď mají 10 let na to, aby se o ně přihlásili. Seznamy všech nemovitostí i se jmény nedohledatelných majitelů se teď dají najít na internetu.

Čeští úředníci se roztahují, zbytečně platíme miliardu

02.07.2014
Praha (Mladá fronta DNES) - Úředníci z Českého metrologického institutu si donedávna žili „nad poměry“. Každý z nich měl sám pro sebe plochu malého bytu, skoro 40 metrů čtverečních. Přitom v západních zemích je běžné, že se státní zaměstnanci musí vejít na dvanáct metrů čtverečních. Na „roztahování“ metrologů upozornil registr administrativních budov (CRAB), kam institut data nahrál. Stačilo si jinak posedat a v dosud plné budově se najednou objevilo tisíc volných metrů pro další využití.

Slezské zemské muzeum získalo předměty po rodině Čeledových

01.07.2014
Opava (Opavský a hlučínský deník) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) před nedávnem kontaktoval Slezské zemské muzeum (SZM) s potěšující zprávou. Do Opavy poputuje historický majetek v hodnotě téměř 25 500 korun

Drahý registr budov úspory nepřinesl

01.07.2014
Praha (Právo) - Stát zaplatil 254 miliónů korun za registr úředních budov, který ovšem zatím neplní svůj účel. Vyplývá to ze závěru kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). Prověrka odhalila i značné rozdíly ve výši nájmů, které státní instituce platily nebo za které pronajímaly státní budovy.