Pondělí, 16. prosince 2019

Zboží zabavené při razii policie v growshopech je uskladněno v Opavě

23.07.2014
Opava (Právo) – Více než tisíc druhů zboží, celkově až desetitisíce různých předmětů zabavených v souvislosti s policejním zátahem na tzv. growshopy, je uskladněno v Opavě. Informoval o tom Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových s tím, že zboží zde zůstane až do ukončení trestního řízení proti skupině podnikatelů, kteří se zbožím obchodovali.
​Jak uvedl zástupce úřadu Robert Hurt, ve skladu je uloženo celkem 1113 druhů zboží.
„Úřad v průběhu trestního řízení převzal povinnost pečovat například o sto kusů substrátu různé zeminy v padesátilitrových pytlích, 400 kusů rozličných balení speciálního hnojiva uloženého v pětilitrových kanystrech nebo v jiných baleních, na 350 různých skleněných vodních nebo klasických dýmek, desítky digitálních vah, ventilátorů, odměrných nádob, zářivek a stínidel, stovky filtrů a dalšího drobného speciálního sortimentu,“ uvedl Hurt.
           
Celostátní razii proti growshopům, kde se daly koupit potřeby pro pěstování marihuany, podnikla policie v minulém roce. Z šíření toxikomanie následně obvinila desítky lidí a při prohlídkách u zadržených objevila také několik pěstíren konopí.
 
Regionální mutace| Právo - severní Morava a Slezsko