Neděle, 29. března 2020

červenec

Domov pro seniory na Děčínsku převzal církevní řád redemptoristů

30.07.2014
Děčín 30. července 2014 - Domov pro seniory s názvem Domov „Srdce v dlaních“ ve Filipově u Jiříkova vydalo Odloučené pracoviště ÚZSVM Děčín, spadající pod Územní pracoviště Ústí nad Labem, katolické církvi, konkrétně Pražské provincii Kongregace Nejsvětějšího Vykupitele (řád redemptoristů). K vydání nemovitostí došlo v souladu s ustanovením zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.

ÚZSVM odmítá nařčení ze zanedbávání péče o zeleň v parku v Boršově nad Vltavou

29.07.2014
Praha 29. 7. 2014 - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) reaguje na nepravdivé informace, které zazněly dne 24.7.2014 po 17:00 hodině ve zpravodajství rozhlasové stanice Hitrádio Faktor České Budějovice. Podle zde odvysílaného vyjádření starosty obce Boršov nad Vltavou Jana Zemana se stát, respektive ÚZSVM, nevěnuje dostatečně údržbě porostů v zámeckém parku v Boršově nad Vltavou, poničených po nedávných deštích, čímž jsou ohroženi náhodní kolemjdoucí. Skutečná odpovědnost za údržbu tohoto parku však nepřísluší ÚZSVM, ale právě obci Boršov nad Vltavou.

Digitální varhany a klavírní křídlo zdobí Gotický sál muzea v Táboře

28.07.2014
Písek - Digitální varhany a klavírní křídlo předal ÚZSVM, odbor Odloučené pracoviště Písek (Územní pracoviště České Budějovice), Husitskému muzeu v Táboře na doporučení Ministerstva kultury ČR.

ÚZSVM předal Národnímu památkovému ústavu 92 exponátů

22.07.2014
Prachatice - Dobové nádobí jako např. hrnec sádelňák, hrnek na mléko, mísu, čajovou soupravu, hliníkovou konev, hliníkovou pánev na smažení se sítem a poklicí, formy na bábovku dřevěné kazety či drobné sošky předal ÚZSVM, odbor Odloučené pracoviště Prachatice (Územní pracoviště České Budějovice), Národnímu památkovému ústavu, Územní památkové správě v Českých Budějovicích.

ÚZSVM převzal do správy zboží growshopu

21.07.2014
Nový Jičín - ÚZSVM, Územní pracoviště Ostrava, byl se souhlasem Okresního státního zastupitelství v Novém Jičíně pověřen Policií ČR správou 1.113 druhů zajištěného majetku z prodejny growshop. Každý druh obsahoval od jednoho až po několik tisíc kusů položek a celkově zboží zaplnilo skladový prostor o rozloze asi 50 m2. K vlastnímu předání zajištěného materiálu došlo 25. 6. 2014 v Novém Jičíně za přítomnosti tří zaměstnanců ÚZSVM a Policie ČR.

ÚZSVM převáděl pozemky pod koryty potoků v severních Čechách

07.07.2014
Ústí nad Labem 7. červenec 2014 - Nové pozemky v korytech potoků a říček nebo pod hrázemi získaly od ÚZSVM do své správy státní podniky Povodí Labe, Vltavy a Ohře. Celkem 38 pozemků v severních Čechách jim v květnu převedla Odloučená pracoviště ÚZSVM Liberec, Litoměřice a Louny, spadající pod Územní pracoviště Ústí nad Labem.

ÚZSVM prodal podíl na domu v Kotěrově dělnické kolonii

03.07.2014
Louny - ÚZSVM, odbor Odloučené pracoviště Louny (Územní pracoviště Ústí nad Labem), prodal v květnu za 711 tisíc korun ve 4. kole výběrového řízení ideální ½ domu o dvou bytových jednotkách 2+1 v tzv. Kotěrově dělnické kolonii v Lounech. Součástí prodeje byl i pozemek zastavěné plochy, nádvoří a dále zahrada o celkové výměře 395 m².

Nemovitosti jednoho z aktérů metanolové aféry převzal ÚZSVM

02.07.2014
Zlín 2. červenec 2014 - Dům se dvěma pozemky, zemědělské stavby a sklad na Zlínsku a Kroměřížsku jsou mezi nemovitostmi, které podle pravomocného rozsudku Vrchního soudu v Olomouci z února tohoto roku propadly státu. Tento trest postihl jednoho ze stíhaných účastníků tzv. metanolové aféry, při níž se před dvěma lety otrávilo jedovatým metanolem několik desítek lidí po celé republice. Realizace propadlého majetku se ujal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Pozemky pod mateřskou školou ve Slavičíně na Zlínsku již patří městu

01.07.2014
Zlín 1. července 2014 - Město Slavičín získalo od ÚZSVM bezúplatně dva pozemky v areálu zdejší mateřské školy. Nemovitosti o celkové rozloze 3.640 m2 a účetní hodnotě téměř 100 tisíc korun městu převedlo Odloučené pracoviště ÚZSVM Zlín, spadající pod Územní pracoviště Brno.