Pondělí, 25. května 2020

Přechod ve Vratěníně má konečně nového vlastníka

02.04.2010
Jeden a čtvrt milionu korun. Takovou sumu nabídl zatím neznámý zájemce za budovu bývalého hraničního přechodu ve Vratěníně. Stát se tak konečně zbavil přítěže, o kterou dlouho nikdo nejevil zájem.

Jeden a čtvrt milionu korun. Takovou sumu nabídl zatím neznámý zájemce za budovu bývalého hraničního přechodu ve Vratěníně. Stát se tak konečně zbavil přítěže, o kterou dlouho nikdo nejevil zájem.

Co bude v budově, která kdysi sloužila celníkům a policii ke kontrole lidí jedoucích přes hranici, není zatím jasné. Prodej budovy, na niž však nový majitel ještě nemá kupní smlouvu, potvrdil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).
Ve čtvrtém kole výběrového řízení zvítězil zájemce, který za nemovitosti v areálu bývalého hraničního přechodu Vratěnín nabídl nejvyšší částku, přibližně jeden a čtvrt milionu korun, informovala ředitelka brněnského pracoviště úřadu Lenka Kolaříková. Protože účastníci výběrového řízení teprve budou oficiálně informováni o výsledku, nemohl úřad sdělit podrobnější informace o vítězi. Nejnižší podání při dražbě minulý týden přitom bylo padesát tisíc korun.
O budoucím majiteli zatím neví nic ani starosta Vratěnína. Objekt je prázdný od našeho vstupu do Schengenu. Jestli nový majitel, o kterém zatím nic nevím, najde smysluplné využití pro bývalý přechod, budeme jen rádi. Obávám se však, že se budova může dostat do rukou spekulantů, kteří ji budou chtít dál se ziskem prodat, komentoval aktuální vývoj kolem bývalého přechodu starosta Martin Kincl.
Dodal, že budova bývalé pohraniční roty, která už majitele má, chátrá. Soukromý majitel tady chtěl vybudovat penzion. Zůstalo však jen u plánů, dodal Kincl.

O dalším využití bývalého vratěnínského přechodu neví nic ani úředníci.

Výherce výběrového řízení nemá povinnost informovat ÚZSVM o svých plánech na využití předmětných nemovitostí a ani je nesdělil, konstatovala brněnská ředitelka ÚZSVM.Budova přechodu ve vratěníně čeká, až ji převezeme nový vlastník. Zaplatí jeden a čtvrt milionu.