Středa, 27. května 2020

duben

Nemovitosti už nyní patří nemocnici v Litoměřicích

30.04.2008
Nemovitosti, které se nacházejí v areálu Městské nemocnice v Litoměřicích (MNL), už patří tomuto subjektu. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dokončil jejich převod. Účetní hodnota převedeného majetku je více než 257 milionů korun.

Zámek bude pro výstavy i přednášky

26.04.2008
Nové muzejní expozice, přednáškové sály, obřadní síň a ubytování. Tohle nabídne svým návštěvníkům zámek v Čechách pod Kosířem na Prostějovsku, který letos přejde z vlastnictví státu do majetku Olomouckého kraje.

Hale na Březenecké se blýská na lepší časy

24.04.2008
Sport klub udělal první krok. Rozhodl se zažádat stát o převod budovy na sebe.

Stát daroval policii chomutovský Kord

24.04.2008
Administrativní budova po bývalém okresním úřadě u nemocnice v Chomutově, jeden z takzvaných Kordů, má nového vlastníka. Do majetku Policie ČR ji převedl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Skalní hrad Svojkov patří obci

23.04.2008
Zřícenina skalního hradu Svojkov, jehož vznik se datuje pravděpodobně na počátek 14. století, patří od nynějška obci Svojkov.

Kraj má pozemky za pět milionů

22.04.2008
Pozemky v hodnotě více než pět milionů korun převedl stát na Jihomoravský kraj.

Kraj má pozemky za miliony. Darem

22.04.2008
Na Jihomoravský kraj převedl stát pozemky na Břeclavsku za více než pět milionů korun. Jedná se o dvacet čtyři pozemků pod silnicemi druhé a třetí třídy.

Chystají stavbu domů a nádrží

21.04.2008
Výstavbu rodinných domů a retenčních nádrží chystají Mšenskolázeňští. "Proběhlo několik jednání s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových. Chtěli bychom od něj bezúplatně získat pozemky pro stavbu školky, domů a retenčních nádraží v močidelském údolí," uvedl starosta Josef Bíža.

Příbram dostane bezplatně pozemky v okolí města

19.04.2008
Město Příbram dostane od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových 77 tisíc metrů čtverečních pozemků. V rámci privatizace technických služeb převede stát bezplatně pozemky v katastrálním území Příbrami a obce Háje. Jedná se především o veřejná prostranství, chodníky nebo komunikace. Podle starosty je tato záležitost dlouhodobě připravovaná. "Historicky jsou tyto pozemky naše. Dlouho jsme o ně žádali, ale až nyní jsou skutečně naše," řekl starosta města Příbram Josef ؘihák.

Kraj Vysočina vlastní víc pozemků

15.04.2008
Bezúplatně převedl do vlastnictví kraje Vysočina Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) odbor Odloučené pracoviště Třebíč 42 pozemků.

Tismice obnoví historickou cestu na kopec Klepec

14.04.2008
Tismice obnoví historickou cestu na nedalekou přírodní památku Klepec. Šest pozemků, na nichž tato cesta leží, nedávno na obec bezúplatně převedl stát, sdělila mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Jana Lysá.

Atraktivní pozemky změnily majitele

09.04.2008
O bezmála devět milionů korun zbohatla státní kasa díky transakci pozemků ve Špindlerově Mlýně.

Pozemky již patří městům

07.04.2008
Čtyři pozemky pod komunikacemi v účetní hodnotě bezmála 480 tisíc korun získalo od státu město Zákupy. Pozemky o celkové výměře přes osm a půl tisíce metrů čtverečních se nacházejí nejen přímo ve městě, ale také v Kamenici u Zákup a v Lasvicích.