Úterý, 31. března 2020

duben

Stát převedl pozemky v CHKO Labské pískovce

30.04.2013
Ústí nad Labem (usteckenovinky.cz) - Stát převedl Agentuře ochrany přírody a krajiny (AOPK) pozemky nacházející se v Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce.

Soud v Rakousku potvrdil konec exekucí proti ČR

30.04.2013
Praha (Právo) - Rakouský Nejvyšší soud definitivně zastavil exekuční řízení vedené v Rakousku proti České republice v souvislosti s jejím sporem se společností Diag Human.

Česko definitivně vyhrálo rakouskou část sporu s Diag Human

30.04.2013
Praha (lidovky.cz) - Rakouský Nejvyšší soud definitivně zastavil exekuční řízení vedené proti České republice kvůli sporu se společností Diag Human.

Rakouský Nejvyšší soud potvrdil konec řízení kvůli Diag Human

30.04.2013
Praha (ČTK) - Rakouský Nejvyšší soud definitivně zastavil exekuční řízení vedené proti České republice kvůli sporu se společností Diag Human. Nevyhověl reviznímu odvolání firmy, sdělil dnes ČTK mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Robert Hurt.

Registr ukáže, jak úřady využívají své budovy a zda si neplatí drahé pronájmy

16.04.2013
Praha (iHNed.cz) Nový centrální registr administrativních budov má pomoci vládě uspořit stovky milionů korun ročně. Už 1. července v něm mají být přesná data, jaké budovy stát pro své úředníky využívá, kolik za ně platí a zda nejsou zbytečně velké.

Škola v Husinci již patří celá městu

11.04.2013
Jižní Čechy (jihoceskenovinky.cz) Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Prachaticích převedl městu Husinec bezúplatně nemovitosti za půl milionu korun.

Když se obce hlásí o drobné církevní památky

08.04.2013
Praha (Moderní obec) - I v ekonomicky hubených letech se mnohé obce nebojí rozšiřovat svůj majetek. A překvapivě jde také o církevní kulturní památky, jež v první řadě volají po záchraně. Z poslední doby jmenujme dva příklady. Obec Žiželice (asi 450 obyv., okr. Louny) letos získala od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) bezúplatným převodem do svého majetku zchátralou barokní kapli vedenou v Ústředním seznamu kulturních památek ČR. Součástí převodu byl i pozemek (0,01 ha). Obec plánuje objekt opravit a zároveň zachová církevní obřady, které v ní probíhají, či příležitostné koncerty.