Sobota, 4. dubna 2020

duben

Areály bývalých celnic bez využití

30.04.2014

Padělky k likvidaci

30.04.2014

Státní lesy převzaly 54 pozemků

29.04.2014
Domažlice (Domažlický deník) – Domažlické pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) převedlo státnímu podniku Lesy České republiky 54 lesních pozemků o celkové výměře téměř 110 tisíc metrů čtverečních.

Pozor na podvodníky při hledání vlastníků nemovitostí

28.04.2014
Karlovy Vary (karlovarskenovinky.cz) - ÚZSVM varuje před podvodníky, kteří v souvislosti s nedávno zveřejněnými seznamy nedostatečně určitě identifikovaných vlastníků nemovitostí využívají důvěřivosti občanů a nabízejí jim za úplatu pomoc při prokazování jejich vlastnických nároků a při komunikaci s úřady.

Šmejdi dál řádí. Mění se v úředníky

28.04.2014
Karlovarský kraj (Chebský deník) – Je to stále podle stejného scénáře. Podvodníci chtějí vydělat na všem a neštítí se ničeho. Tentokrát se zaměřili na nemovitosti, jejichž majitelé jsou neznámí. A jdou na to chytře. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) už eviduje první případ na Chebsku. A varuje všechny občany, aby byli ostražití. Před čím?

Soudy zamítky nároky Thun Hohensteina na pozemky na Pardubicku

25.04.2014
Pardubice (ČTK) - Soudy zamítly další nároky Bertholda Thun-Hohensteina na vydání nemovitého majetku. Šlechtic se domáhal pozemků na Pardubicku, které byly zabaveny po druhé světové válce na základě Benešových dekretů. Podle soudu uplatnil Thun-Hohenstein svůj nárok pozdě a v rozporu s restitučními zákony, sdělil dnes ČTK Robert Hurt z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. "Posledním možným dnem pro uplatnění nároku byl 15. červenec 1996," uvedl Hurt.

Tisícovka pozemků leží ladem

25.04.2014
Jihlava (Jihlavské listy) - Paní Anna Freundová by si mohla přilepšit. Minimálně o pár tisícovek. V Malém Beranově totiž vlastní celkem 23 pozemků. Jenže ona sama o tom nejspíš nemá nejmenšího tušení.

Úřad varuje před zneužitím případů nemovitostí neznámých majitelů

25.04.2014
Cheb (ČTK) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) varuje před podvodníky, kteří v souvislosti se zveřejněnými seznamy nemovitostí s nejednoznačně určenými vlastníky mohou lidem za úplatu nabízet pomoc při prokazování nároku na danou nemovitost. Zatím ojedinělý případ zaznamenali úředníci nedávno na Chebsku, sdělil dnes ČTK mluvčí ÚZSVM Robert Hurt.

Písečtí poslali do muzea časopisy

24.04.2014
Písek (Písecký deník) - Do Národního technického muzea putovaly z Písku vázané ročníky radiotechnického časopisu od roku 1946. Ty získal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Písku.

Kraj získal půdu na Litoměřicku

24.04.2014
Litoměřicko (Litoměřický deník) – Pozemky v hodnotě převyšující dva a půl milionu korun získal do své správy Ústecký kraj od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Jedná se o pozemky o rozloze téměř šestadvacet tisíc metrů čtverečních a všechny leží na Litoměřicku.

ÚZSVM uspěl v restitučním sporu s Thun Hohensteiny o nemovitosti na Pardubicku

24.04.2014
Praha (parlamentnilisty.cz) - Právní zástupci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových obhájili dřívější rozhodnutí pozemkových úřadů, které zamítly nároky Bertholda Thun Hohensteina na vydání rozsáhlého nemovitého majetku po jeho otci, zabaveného po 2. světové válce na základě tzv. Benešových dekretů. Městský soud v Praze potvrdil 17. dubna 2014 předchozí rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 1 o žalobě proti rozhodnutí správního orgánu.

Hohensteini definitivně ztrácejí zámek Choltice

24.04.2014
Severovýchodní Čechy (Právo) - Dvacet dva let trvaly soudní spory o vlastnictví zámku Choltice a přilehlých lesů, polí, rybníků a dalších nemovitostí. Aktuální rozsudek Městského soudu v Praze potvrdil předchozí rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 1. Podle soudu Hohensteini nemají na požadovaný majetek nárok.

Babiš chystá velké stěhování úředníků. Může ušetřit i miliardy

22.04.2014
Praha (e15.cz) - Ministr financí Andrej Babiš oprášil ambiciózní nápad stěhovat úředníky a prodat nadbytečné státní budovy. Ministr chce vzít registr státních budov, porovnat jeho data a začít sestěhovávat úředníky. Prázdné domy chce pak prodávat, z výtěžků opravovat ty staré nebo stavět nové. Zdánlivě je to opravdu jednoduché. Vycházet se dá z dat, která měl na stole už premiér Petr Nečas a za čas je objeví i Andrej Babiš.

Stát převedl pozemky

22.04.2014
Severní Morava a Slezsko (Právo) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových převedl bezúplatně šestadevadesát pozemků v účetní hodnotě 371 tisíc korun na správce vodních toků.

Když sochu svatého Bernarda nezíská stát, rozhodne soud

22.04.2014
Velehrad (Dobrý den s kurýrem) - Socha sv. Bernarda je sirotek! Kulturní památka z roku 1767, která se po srpnové nehodě stále válí v trávě před západní branou velehradského kláštera, definitivně nikomu nepatří. Jestliže zákon neumožní nabytí díla Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), vlastníka určí soud.

Minorit minoritům?

22.04.2014
Opava (Týdeník Opavský a Hlučínský Region) – Jednou z nejsledovanějších restitucí v našem regionu je bezesporu minoritský klášter v Opavě. Působivý komplex s klášterní zahradou, která se stala oblíbeným relaxačním místem bezpočtu lidí, chtějí získat minorité. Tedy zbytek komplexu. Už nyní mají oficiálně část kláštera ve svém vlastnictví, druhou část obhospořadoval stát.

Padne dětský domov v Opavě do rukou rytířů?

22.04.2014
Opava (denik.cz) - Církevní restituce stále hýbou veřejným míněním. Zvlášť když se jedná o významnější stavby. V Opavě je jednou z takových nemovitostí dětský domov.

Dětský domov v hledáčku rytířů

22.04.2014
Opava (Týdeník Opavský a Hlučínský Region) – Jednou z nejstarších náboženských institucí historicky působících na území České republiky je mimo jiné i Řád německých rytířů. Dějiny bratrstva jsou přitom úzce spjaty i s Opavou, a to takřka od prvopočátků města.

Taje občanského zákoníku – 13

18.04.2014
Klatovy (Klatovský deník) - V této rubrice odhaluje právník Josef Balín taje nového občanského zákoníku, jenž vstoupil v platnost 1. 1. 2014 a přináší řadu zásadních změn. Odpovědi vychází v pátek a svoje otázky (i anonymní) můžete zasílat e­mailem na: mailto:redakce.klatovy@denik.cz.

Stát chce žalovat firmu, již vede Zemanův poradce

17.04.2014
PRAHA (Mladá fronta DNES) - Po měsících vyjednávání stojí stát těsně před podáním žaloby na firmu Lukoil Aviation Czech, v níž je jednatelem poradce prezidenta Martin Nejedlý. Jeho společná firma s ruským ropným gigantem před pěti lety odebrala ze strategických zásobníků Správy státních hmotných rezerv (SSHR) letecký petrolej za 272,6 milionu korun, zpátky vrátila zhruba polovinu. Státní organizace jí vyměřila pokutu 27,5 milionu, ale Lukoil Aviation Czech ji neuhradil. Nereagoval ani na poslední pokus o smír: předžalobní výzvu k zaplacení. „V tuto chvíli nemáme žádné stanovisko společnosti Lukoil Aviation Czech, které by nasvědčovalo jejímu záměru dlužnou částku vyrovnat,“ uvedla mluvčí SSHR Karin Mikolajková a dodala: „V současné době probíhají práce na přípravě žaloby.“ »