Středa, 27. května 2020

duben

V Německu je česká nafta, budeme se o ni soudit, říká Sobotka

23.04.2015
Praha (Blesk) - Česko se bude soudit o naftu, která je v německém skladu firmy Viktoriagruppe. Oznámil to dnes premiér Bohuslav Sobotka. Věří, že český stát svůj zájem obhájí.

Správce předběžně popřel pohledávky ČR vůči Viktoriagruppe za 1,8 miliardy

22.04.2015
Praha (Právo) - Insolvenční správce v úterý před okresním soudem v německém městě Weilheim in Oberbayern předběžně popřel všechny pohledávky České republiky vůči zkrachovalé společnosti Viktoriagruppe. Sdělil to mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Pavel Hortig. Úřad Česko před soudem zastupuje.

Památník v Lidicích převzal pozůstalost zachránkyně českých dětí

16.04.2015
​Lidice (stredoceskenovinky.cz) - Movité věci z pozůstalosti po Josefině Napravilové, české odbojářce a válečné veteránce, předalo Památníku Lidice Odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Tábor.

Vláda bude jednat o posílení role majetkového úřadu

15.04.2015
Praha (financninoviny.cz) - Role Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) při hospodaření a nakládání s nepotřebným majetkem státu, především s nemovitostmi by se měla posílit. Navrhuje to ministerstvo financí v novela zákona o majetku ČR, který ve středu projedná vláda. Silnější pozici by měl mít hlavně systém Centrálního registru administrativních budov (CRAB). Návrh je k dispozici na vládních internetových stránkách.

Vláda kývla na Babišův plán prodat domy v centru Prahy

10.04.2015
Praha (ekonomika.iDNES.cz) - Kabinet souhlasí s tím, aby se ministerstvo financí zbavilo nevyužitých budov v centru Prahy. Ministr financí Andrej Babiš by za dva domy na lukrativní adrese na náměstí Republiky chtěl získat nejméně tři čtvrtě miliardy korun.

Pražská firma koupila utajovaný bunkr u Stonařova

03.04.2015
Stonařov (Mladá fronta DNES) - Od počátku 70. let minulého století stojí u Stonařova na Jihlavsku nenápadné stavení. Málokdo věděl, že maskuje vstup do podzemního socialistického bunkru. Sloužil jako záložní vojenská radiostanice. Výjimečnou nemovitost nyní koupila od státu pražská firma podnikající v oblasti informačních technologií. Vybuduje v ní úložiště dat.

Muzeum má obrazy Drtikola

03.04.2015
Opava (Opavský a hlučínský deník) - Slezské zemské muzeum v Opavě hlásí další zajímavé přírůstky do svých sbírek. Jedná se o pět olejomaleb významného českého fotografa Františka Drtikola.

V Opavě získali pět Drtikolových maleb

01.04.2015
Opava (Lidové noviny) - Slezské zemské muzeum v Opavě získalo od státu pět olejomaleb fotografa Františka Drtikola.