Středa, 27. května 2020

duben

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových zveřejnil seznam kulturních památek ve své správě

29.04.2016
Praha (parlamentnilisty.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zveřejnil na svém webu přehled všech kulturních památek, s nimiž má příslušnost hospodařit. Celkem se jedná o 33 budov a staveb a 247 pozemků. Po nedávném zveřejnění seznamu všech nemovitostí ÚZSVM se jedná o další příspěvek ke zvýšení transparentnosti a omezení možnosti korupce při nakládání se státním majetkem.

Komunistická ČSSR stále žije. Na socialistické podniky jsou v katastru zapsány tisíce nemovitostí

29.04.2016
Praha (hlidacipes.org) - Inventura státního majetku v katastru nemovitostí ukázala, že na dávno neexistující státní podniky a instituce je stále zapsáno zhruba 25 tisíc nemovitostí.

ÚZSVM předal Povodí Ohře pozemky pod Trnovanským potokem a u vodní elektrárny v Kadani

28.04.2016
Litoměřicko (parlamentnilisty.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) předal státnímu podniku Povodí Ohře tři pozemky na Litoměřicku a Chomutovsku o celkové výměře 15 151 m2 a účetní hodnotě téměř dva miliony korun. Jedná se o pozemky tvořící koryto Trnovanského potoku a příjezdovou cestu k areálu vodní elektrárny v Kadani, nacházející se blízko Nechranické přehrady.

Úřad vyhrál soud o smluvní pokutu se společností LUKOIL Aviation Czech

28.04.2016
Praha (prazskypatriot.cz) - Právní zástupci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) uspěli i u odvolacího soudu ve sporu se společností LUKOIL Aviation Czech o zaplacení smluvní pokuty za nedodání sjednaného množství leteckého petroleje do státních hmotných rezerv. Společnost má státu zaplatit peněžité plnění v celkové výši 27,514 milionu korun.

Na osmi knížkách byly dva miliony

28.04.2016
Písek (Písecký deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Písku odvedl do státního rozpočtu výnos z osmi vkladních knížek, zůstatek z bankovního účtu a výnos z cenných papírů Zlatý vklad JISTOTA. Výnos z dědictví po zemřelém z Písku se vyšplhal na 1 855 116,03 koruny.

Kaplička znovu povstala. Za jednu noc

28.04.2016
Mutěnice (Hodonínský deník) – Symbol Mutěnic opět patří obci. Kapličku svaté Anny, která stojí na křižovatce Vinařské, Dubňanské, Údolní a Slovácké ulice bezplatně převedl na Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. „Stát ji kdysi dostal do svého majetku, ale vždycky se o ni starali lidé z Mutěnic,“ řekl starosta Dušan Horák.

Deník z totálního nasazení šel do archivu

25.04.2016
Bohuslavice (Náchodský deník) – Regionální pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Náchod nedávno prodalo ve výběrovém řízení nemovitosti v katastrálním území Bohuslavice nad Metují. Jedná se o neudržované venkovské stavení, jehož stáří se odhaduje na 120let, a pozemky přiléhající k budově. Nový majitel za nemovitosti zaplatil 651 tisíc korun.

Stát nabídne pravděpodobně do prodeje i zbylé zabavené lístky na AC/DC. Další se objevily na Ticketp

25.04.2016
Praha (lidovky.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Praze nabídl koncem března k prodeji padesát vstupenek na květnový koncert AC/DC, zabavených v trestním řízení. Prodalo se třicet vstupenek, zbylé půjdou pravděpodobně do prodeje v druhém kole. Zároveň se několik pravděpodobně vrácených vstupenek původně zcela vyprodaného koncertu objevilo na prodejním serveru Ticketpro.

Vystaví dílo výstředního malíře

22.04.2016
Přerov (Mladá Fronta DNES) - Přerovské Muzeum Komenského připravuje výstavu netradičního olomouckého umělce, malíře Františka Bílka.

O pozemky u rybníku Marešák se licitovalo

22.04.2016
Lužany (Jičinský deník)– Pozemky u rybníku Marešák, kde v nedávné době vyrostl nový kemp, mají i nového majitele. Regionální pracoviště úřadu pro zastupování státu prodalo dvě parcely včetně stavby Vladimíru Kučerovi, a to v 1. kole výběrového řízení s následnou aukcí za kupní cenu 345 tisíc korun. Obec se aukce rovněž zúčastnila, ale Kučera ji přeplatil. „Měli jsme zastupitelstvem stanovený limit, přes který jsme nešli,“ uvedl starosta Martin Mitlöhner. Do výběrového řízení byly doručeny čtyři nabídky. Otevírání obálek se zúčastnili tři zájemci a následně byla vyhlášena aukce. Původní minimální kupní cena byla 216 tisíc korun. Nejvyšší nabídnutá cena v listinné podobě, od které se začínalo dražit, zněla na 235 tisíc korun. Při licitaci, při níž bylo učiněno 11 příhozů, se cena vyšplhala o 110 tisíc výše.

Zavražděný dlužník po smrti podepsal směnku

20.04.2016
Praha (Lidové noviny) - Hvízdající si bagrista se chystá demolovat rodinný dům. Ještě ho projde, aby se ujistil, že tam třeba není bezdomovec, který by přišel při bourání k úrazu. I proto odhrne hromadu starých hadrů a jiného harampádí. Pod odpadky odkryje lidskou kostru bez hlavy. Ta se pak najde v popelnici před domem.

Hradec získal parcelu se vzácnými živočichy

20.04.2016
Hradec nad Svitavou (Svitavský deník) – Obec si požádala o pozemek, na němž žijí zvláště chráněné druhy živočichů a konečně se ho dočkala. Bezúplatně jej do vlastnictví vsi na Svitavsku převedl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Zvonice si opravili sami. I když byly státu

20.04.2016
Vyškovsko (Vyškovský deník) – Obě pocházejí z devatenáctého století a obě mají pro obce velký význam. Zvonice v Nových Sadech a Hošticích­Herolticích ještě nedávno vlastnil stát. Vyškovské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových však oba objekty převedlo zpět vesnicím. Bezúplatně.

Špinavý luxus

19.04.2016
Praha (TV Barrandov) - Reportáž Televize Barrandov ohledně prodeje zajištěného majetku.

Úřad zlikvidoval nelegálně použitý regulátor plynu

19.04.2016
Frýdek ­Místek (Frýdecko-místecký a třinecký deník) – Regionální pracoviště Úřadu pro zastupovánístátuvevěcechmajetkovýchveFrýdku­ Místku (ÚZSVM) zlikvidovalo regulátor tlaku plynu s opancéřovanými hadicemi, které jejich původní majitel využíval k nelegálnímu odběru plynu.

Kraj získal pozemek v areálu dětského domova Tuchlov

18.04.2016
Ohníč (Teplický deník) - Teplické pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových bezúplatně převedlo na Ústecký kraj pozemek, nacházející se v areálu Dětského domova a Školní jídelny Tuchlov.

Technické muzeum získalo cenné auto

18.04.2016
Brno (Brněnský deník) - Legendární auto značky Trabant 601 včetně dobové technické dokumentace zdarma předalo brněnské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Technickému muzeu v Brně.

Bunkr u Tachova má majitele. Teď je to stát

15.04.2016
Tachov (Tachovský deník) – Podzemní vojenský kryt u Vítkova převzal společně s pozemky do svého vlastnictví Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Jak Deník informoval tiskový mluvčí uvedeného úřadu Radek Ležatka, regionální pracoviště Domažlice převzalo od Ministerstva obrany pozemky. „Součástí jednoho z nich je podzemní vojenský kryt, tak zvaný úkryt živé síly, sestavený z prefabrikovaných železobetonových rámů,“ upřesnil mluvčí.

Pozemky v Českém ráji prodal stát za 11 milionů

15.04.2016
Jičín (Jičínský deník) – Atraktivní pozemky u Jinolických rybníků mění majitele. Od státu je ve výběrovém řízení za jedenáct milionů korun koupila skupina lidí kolem Tomáše Frýby.

Solárníci neuspěli u soudu se žalobou, od státu chtěli kvůli dani přes 266 miliard korun

12.04.2016
Praha (ihned.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) uspěl v šesti soudních sporech o náhradu škody za provozování solárních elektráren. Protistrany ve sporu požadovaly po státu zaplacení zhruba 266,5 milionu korun jako náhradu škody za zavedení finančního odvodu. V pondělí o tom informoval ÚZSVM. Již loni v říjnu úřad uspěl v devíti soudních sporech o 3,2 miliardy korun.