Středa, 27. května 2020

duben

Brandýs získal zpět moštárnu

27.04.2017
Brandýs nad Orlicí (Svitavský deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Ústí nad Orlicí bezúplatně převedl městu Brandýs nad Orlicí pozemek s bývalou moštárnou, která byla postavena v akci „Z“.

Stát prodal Brodu pozemky za 800 tisíc. U bytových domů vyroste parkoviště

24.04.2017
Uherský Brod (Zlínský deník) – Více než tři čtvrtě milionu korun zaplatilo město Uherský Brod za pozemky u bytových domů. Město je koupilo od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Na ploše se nachází zeleň tvořící veřejné prostranství.

Stádo dříve týraných koní se rozrostlo

19.04.2017
Třanovice (Frýdecko-místecký a třinecký deník) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových má ve své správě devět dříve týraných koní. Stádo umístěné ve Stanici pro koně v nouzi v Třanovicích se na konci března rozrostlo o nové hříbě a další přírůstek se očekává.

Stát prodal v aukci rybníček i náhon k bývalému mlýnu

18.04.2017
Kyšice, Kotousov, Srby (Plzeňský deník) – Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) se podařilo najít nové majitele a prodat tři malé vodní plochy na Plzeňsku.

Majetkový úřad státu snížil v katastru počet neexistujících firem

13.04.2017
Praha (ČTK) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) snížil od spuštění projektu Mapa majetku státu v polovině roku 2015 do konce loňského roku počet neexistujících státních subjektů v katastru nemovitostí o třetinu na 920. Úřad o tom dnes informoval v tiskové zprávě. Úřad v uvedené době rovněž snížil počet bezprizorních nemovitostí, tedy zapsaných na neexistující podniky, z 25.557 na 18.898 položek. Zhruba 6700 nemovitostem tak našel nového vlastníka.

U zemřelé vdovy našli půl milionu v hotovosti

13.04.2017
Reportáž v pořadech TV Nova Polední Televizní noviny a Odpolední Televizní noviny

Zapomenuté peníze. Jarní úklid dokumentů může přinést překvapení

10.04.2017
Česko (Deníky) - Aby se člověk nečekaně dostal k jistému majetku, nemusí zrovna vyhrát v loterii. Někdy postačí cílevědomost a snaha mít pořádek ve věcech.

Ukrajinci padělali řidičáky

10.04.2017
Břeclav (Břeclavský deník) – Čtyři osobní doklady, které jejich držitelé předkládali jako ty vydané rumunskými úřady, zlikvidovalo pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Břeclavi. „Jednalo se o řidičské průkazy a jiné doklady totožnosti, které odsouzení Ukrajinci předložili policistům při pobytové kontrole v jedné ze společností v Hustopečích,“ uvedl mluvčí úřadu Vojtěch Nitra.

Prázdné domy svěří úřadu

10.04.2017
Brno (Brněnský deník) – Státní instituce nepotřebují část majetku, který vlastní. Bez využití proto v Brně a na Brněnsku zůstává 720 volných pozemků s celkovou výměrou třiapadesát hektarů a devětasedmdesát prázdných budov. Ukázal to velký jarní úklid v katastru nemovitostí, který provedl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. „Část nepotřebných nemovitostí teď přejde pod správu úřadu. Konkrétně 493 pozemků a pětatřicet objektů,“ sdělila za úřad Adéla Janů.

Hrozil tchyni. O dýky přišel

07.04.2017
Vyškov (Vyškovské noviny) – Třemi dýkami vyhrožoval tchyni a tchánovi, že je zabije.

Stát dostal sekyru, kterou napadl muž souseda v Českém dubu

06.04.2017
Liberec (Liberecký deník) – Liberecké pracoviště Úřadu pro zastupování zastupozastupořešilo státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zajímavý úkol. Na základě rozsudku soudu dostalo sekeru černé barvy o délce topůrka 50 cm, kterou v Českém dubu použil muž k útoku na souseda. „Obžalovaný se sekyrou v ruce se po sousedovi během sporu napřáhl a úder vedl směrem na jeho hlavu. Poškozený tento úder částečně vykryl a tím snížil jeho intenzitu. Přesto obžalovaný poškozenému sousedovi způsobil několik sečných ran na obličeji a na rameni, otok a hematom na malíku ruky,“ vysvětlila původ sporu se sekyrou v hlavní roli Adéla Janů z ÚZSVM.

Ukradli víc než milion korun. Jejich věci propadly státu

04.04.2017
Znojmo (Znojemský deník) – Funkční nářadí, ale také několik balení mletého pepře, kterým dvojice zlodějů posypávala místo činu, převzalo v uplynulých dnech znojemské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových jako věci pocházející z trestné činnosti.

Dýky, kterými muž vyhrožoval tchyni a tchánovi, propadly státu

04.04.2017
Blanensko, Vyškovsko (Blanenský deník) – Třemi dýkami vyhrožoval tchyni a tchánovi, že je zabije.