Edie si konečně užívá spokojeného psího života

14.10.2021 - Česká Lípa

ÚZSVM v České Lípě daroval spolku Šarpej v nouzi z. s. psa odebraného z trestní činnosti. Jeho dočasný opatrovatel, ke kterému ho spolek umístil, se rozhodl se o něj starat i nadále.

Psi byli odebráni ženě v Mladé Boleslavi, která psům nezajišťovala dostatečné životní podmínky. Psi byli nalezeni vyčerpaní, vyhladovělí a v různém stádiu vyhublosti, poranění s množstvím různých dalších onemocnění. Někteří již byli nalezení mrtví. V důsledku dlouhodobého zanedbání došlo po odebrání psů i přes poskytnutou odbornou péči k dalšímu úhynu psů.

 

Mladoboleslavský ÚZSVM se dohodl s pracovištěm v České Lípě na předání psa jménem Edie do péče opatrovatele. U něj se Edie řádně zotavil. Nyní s ním spolek může sepsat adopční smlouvy, aby se o pejska mohl starat i nadále.

 

Opatrovatel zaslal úřadu e-mail se zněním: „Edie je spokojený a po jeho trápení v množírně jsme ho dali do kupy. Už to budou skoro 4 roky, kdy byl zmrzačen a vyzáblý. Zbývalo mu tak podle pana veterináře zhruba 24 hodin a byl by konec. Odhadem tak 8 měsíční štěně bylo po velkých operacích zadních běhů, zarostlých očí a velkého rakovinového tumoru na bříšku dáno do 100% stavu.“

Přílohy: ČL-06 - pes EdieIII2.jpg
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.