Sobota, 16. prosince 2017

odbor Odloučené pracoviště Frýdek-Místek

Odbor Odloučené pracoviště kompletně zajišťuje v rámci své územní působnosti v okrese Frýdek-Místek:

  • správu, hospodaření a nakládání s majetkem státu podle § 9, 10 a 11 zákona č. 219/2000 Sb., o majetku České republiky a jejím vystupování v právních vztazích, ve znění pozdějších předpisů;
  • úkoly vyplývající pro Úřad z  příslušných ustanovení zákona č. 279/2003 Sb., o výkonu zajištění majetku a věcí v trestním řízení a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů;
  • činnost hospodářské správy.


Adresa:
Komenského 447
738 01 Frýdek-Místek
Ředitel:
Ing. Jan Jonáš
Tel.: 558 416 133
E-mail: jan.jonas@uzsvm.cz
Životopis: CV_prof_Jonáš.pdf

Kontakt

Z činnosti odboru Odloučeného pracoviště Frýdek-Místek

Ve Frýdku-Místku zateplili strop půdy devadesátileté budovy ÚZSVM

20.10.2017

Odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ve Frýdku-Místku sídlí v budově postavené v roce 1928. Stáří nemovitosti, jež za bezmála devadesát let neprošla žádnou zásadní rekonstrukcí, odpovídá i nízká úroveň tepelné izolace.

ÚZSVM ve Frýdku-Místku získal padělky obrazů

21.06.2017

Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Frýdku-Místku připadly padělky obrazů. Na základě příkazu okresního soudu ÚZSVM získal padělky obrazů Cyklista u ohrady (Kamil Lhoták), Benátky (Jan Zrzavý), Sen noci svatojánské (Josef Liesler), padělaný obraz od Toyen. Dále pak Zátiší s rybou (Emil Fila), Most na Krumlově (Ludvík Kuba), Anděl (Jan Zrzavý). Protože se jedná o padělky výtvarných děl, byly tyto padělky likvidační komisí ve Frýdku-Místku zlikvidovány, aby nemohly dále sloužit k trestné činnosti.

Stádo dříve týraných koní se rozrostlo o zdravé hříbě

18.04.2017

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) má ve své správě devět dříve týraných koní. I přestože bylo s koňmi kdysi nevlídně zacházeno, bylo milým zjištěním, že se dvě kobyly ohřebily.

další aktuality