Čtvrtek, 23. ledna 2020

Rekreační středisko v Rokytnici nad Jizerou opět slouží svému účelu

30.08.2019
Rekreační středisko v Rokytnici nad Jizerou opět slouží svému účelu
V rámci fyzických prověrek majetku, se kterým Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) hospodaří, neujde pozornosti zaměstnanců využití a péče o majetek převedený v minulosti z ÚZSVM na jiné osoby.
Zástupci semilského pracoviště ÚZSVM si při kontrole spravovaných nemovitostí v Rokytnici nad Jizerou povšimli pozitivních změn u rekreačního a školicího střediska, které převzalo od ÚZSVM před rokem a půl Krajské ředitelství policie Libereckého kraje. Budovu s pozemky a vybavením získal ÚZSVM v roce 2017 jako nepotřebný majetek od Ministerstva financí.
 
Účelové zařízení dnes slouží zejména pro zabezpečení ozdravných pobytů policistů, pořádání instruktážně metodických zaměstnání, školení a kurzů. V uplynulém období policie investovala do výměny oken v celém objektu a obnovy části vnitřního vybavení. Byla provedena výměna koberců, výmalba a také navýšena internetová konektivita vyhovující současným požadavkům uživatelů.
 
Převodem objektu policii se podařilo zachovat práci všem původním provozním zaměstnancům, najít vhodné využití majetku a, jak je patrné, i dobrého správce.