Jako neidentifikovaného vlastníka dohledal ÚZSVM uhelnou společnost

01.12.2022 - Chomutov

Chomutovský ÚZSVM dohledával nedostatečně identifikovaného vlastníka pozemku, který chtěl nabídnout k prodeji. Po šetření v archivech se potvrdilo, že jde o majetek státu.

Volně přístupná, rovinatá zatravněná parcela s náletovými dřevinami má výměru 404 m2 a leží v katastru Horního Litvínova. Druhem je řazena jako plocha pro výrobu a skladování a o její odkup byl již dříve ze strany veřejnosti projeven zájem. Jelikož v katastru byla evidována na neznámého vlastníka, bylo před samotným vytvořením nabídky k prodeji nutné vyřešit, komu parcela patří.

 

Úřad proto začal pátrat v archivech. Zde listiny prokazující minulost ukázaly, že dnešní pozemek se skládá ze 3 částí původních pozemkových parcel. U dvou z nich po konfiskaci přešlo vlastnické právo na československý stát, a to na Místní národní výbor v Litvínově.

 

Třetí parcela měla o něco složitější historii. V předválečné době patřila Severočeské uhelné společnosti v Mostě. Její majetek přešel za války k Sudetské báňské akciové společnosti a po znárodnění na národní podnik Severočeské hnědouhelné doly. Další listiny k této parcele se v archivech dohledat nepodařilo. Jde tak o majetek státu.

 

Po určení vlastnictví byl pozemek nabídnut k prodeji. Elektronické aukce se zúčastnili dva zájemci a každý jednou přihodil. Po navýšení o 1 000 korun pak byl prodán za konečnou cenu 74 000 korun.

 

Přílohy:CV-11 - Horní Litvínov.jpg
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.