Úterý, 31. března 2020

květen

Stát zastupuje nová ředitelka

31.05.2007
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových má od dneška na svém Územním pracovišti Ústí nad Labem novou ředitelku JUDr. Helenu Brožovskou.

Opravy kaple na Svatém kopečku váznou

29.05.2007
Nepostradatelný symbol Mikulova “ Svatý kopeček s kaplí svatého Šebestiána je oblíbeným poutním místem stovky let. Každoroční pouť k černé madoně se neobejde bez čtrnácti zastavení u kapliček křížové cesty.

O kaple se nemá kdo starat

28.05.2007
O Křížovou cestu na Svatý kopeček u Mikulova se církev dělí se státem. Brzy by ale měla zbylých šest barokních kaplí získat zpět.

Pezoldová neuspěla

23.05.2007
Knížecí pivovar zůstává ve vlastnictví současných majitelů. Určovací žalobu na pozemky v bývalém Knížecím pivovaru a jeho okolí včera Okresní soud v Prachaticích zamítl a právníkům města se tak podařilo vyhrát první ze soudních bitev o majetek, který vlastní.

Jeseník má zájem převzít Pentagon. Rozhodne vláda

22.05.2007
Radní souhlasí s tím, že město obrovský zastaralý komplex převezme. Podmínkou ale je, že se na jeho rekonstrukci bude podílet také stát.

Zřízení a činnost regionálních dislokačních komisí

18.05.2007
Regionální dislokační komise byly zřízeny na základě Usnesení vlády České republiky ze dne 1. února 2006 č. 107, o změně Usnesení vlády ČR ze dne 10. prosince 2001 č. 1324, ke Statutu Vládní dislokační komise a o zásadách postupu orgánů státní správy v otázkách dislokace (dále jen usnesení vlády č. 107ť).

Socha antické bohyně Héry je zpět

15.05.2007
Socha antické bohyně Héry opět stojí na svém místě, v Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Před časem ji poškodil neznámý vandal. Restaurátoři domodelovali chybějící díly a vyplnili praskliny zpevňující hmotou. Socha byla s pomocí techniky osazena zpět a zabezpečena proti pádu.

Konec mlčenlivosti o Diagu se prý netýká úřadu zastupování státu

04.05.2007
Ministerstvo zdravotnictví se sice dohodlo se společností Diag Human na zrušení mlčenlivosti, neznamená to ale, že se občané dozvědí celé pozadí dvanáct let trvajícího sporu. Server nova.cz dnes uvedl, že zrušení mlčenlivosti se netýká Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Vlk se chce osobně soudit o Chrám sv. Víta

04.05.2007
Do soudního sporu mezi státem a církví o katedrálu na Hradě se chce osobně “ jako účastník řízení “ zapojit kardinál Miloslav Vlk. "Nechce být odkázán na vůli státu, zda smí konat bohoslužby v chrámu," vysvětlil Vlkovu žádost právník Petr Zderčík

ÚZSVM: O majetek se mohou ucházet také obce a kraje

03.05.2007
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) nabízí ke koupi majetek, který je pro stát nepotřebný a v souladu s příslušnými zákony je možné jej převést na obce a kraje nebo soukromé, právnické a fyzické osoby. Výběrová řízení na prodej nemovitostí jsou zveřejňována na webových stránkách ÚZSVM.