Středa, 16. října 2019

Lidé se budou moci sportovně vyžít na volejbalových hřištích

30.05.2006
Areál malovarského rybníka ve Velvarech výhledově poskytne návštěvníkům další možnost k rekreaci. V jeho prostorách mají vzniknout dvě plochy pro provozování méně prostorově náročných míčových sportů.

Areál malovarského rybníka ve Velvarech výhledově poskytne návštěvníkům další možnost k rekreaci. V jeho prostorách mají vzniknout dvě plochy pro provozování méně prostorově náročných míčových sportů. "Jedná se v podstatě o obnovu bývalých volejbalových hřišť, která před lety zanikla. Na jejich místě zůstaly jen staré tyče na upevnění sítě. Jednu plochu ponecháme travnatou, na druhou bude navezen písek, což ocení zejména příznivci plážového volejbalu," sdělil koordinátor projektu Libor Šulc z Městského úřadu ve Velvarech.


Obnova hřišť se uskuteční prostřednictvím dobrovolnických brigád. Základní materiály zajistí místní MÚ. Zapotřebí nejsou ani tak peníze, jako lidé, kteří část svého volného času věnují práci na obnově uvedených ploch.


Ke sportovnímu vyžití ve Velvarech dosud sloužila jen sokolovna, areály fotbalového Slovanu a tenistů. "Sokolovnu využívají zájemci hlavně v chladnějších obdobích roku. Chodí tam děti ze základní školy, sportovní oddíly, nadšenci, ale i spolek žen," řekl starosta Velvar Ivan Kurz.


Ačkoliv objekt není majetkem města, udržuje ho dlouhodobě v chodu. "Vyměnili jsme tam parkety, osvětlení a na okna jsme dali chrániče. Budova kdysi patřila Sokolské župě Podřipské. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových nyní pracuje na jejím převodu na město," dodal starosta.