Úterý, 7. dubna 2020

květen

Tenisté mohou začít stavět, Skuteč získala pozemky

30.05.2014
Skuteč (Chrudimský deník) – Skutečští sportovci se mohou radovat, protože se radnici podařilo získat celý sportovní areál včetně pozemků do svého vlastnictví. Chybí už pouze pět metrů čtverečních.

Náboženské předměty putují do Moravského zemského muzea

29.05.2014
Prachatice - ÚZSVM, odbor Odloučené pracoviště Prachatice (Územní pracoviště České Budějovice), bezúplatně předal Moravskému zemskému muzeu v Brně umělecké artefakty.

Historické předměty z dědictví získalo Technické muzeum v Brně

28.05.2014
ÚZSVM, odbor Odloučené pracoviště Prachatice (Územní pracoviště České Budějovice), předal Technickému muzeu v Brně motocykl, kompasy, psací stroje a další historické předměty, které připadly státu jako tzv. odúmrť.

Jedenáct pozemků, dříve státních, změnilo majitele

27.05.2014
Louny (Žatecký a lounský deník) - Územní pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Lounech (ÚZSVM) bezúplatně převedlo 11 pozemků státním podnikům a státní organizaci. Státní podnik Lesy ČR získal čtyři lesní pozemky v katastrálním území Dolánky u Kaštic a Podbořany o celkové rozloze 287 metrů čtverečných a účetní hodnotě přesahující částku 25 tisíc korun.

Technické muzeum v Brně rozšířilo své sbírky o dary státu

27.05.2014
Právo (Jižní Morava - Vysočina) - Odloučené prachatické pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) předalo Technickému muzeu v Brně motocykl, kompasy, psací stroje a další historické předměty, které připadly státu jako tzv. odúmrť.

Do Kojetína se vrací dědictví po národopisci Janu Vražinovi

23.05.2014
Slavný rodák vyráběl opasky krojů, ale byl i amatérským archeologem Kojetín (Přerovský a hranický deník) – Části hanáckých krojů, které patřily významnému národopisci a kojetínskému rodákovi Janu Vražinovi, získalo po jeho smrti do svého majetku zdejší městské kulturní středisko. Historicky cenné předměty na něj bezúplatně převedl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) a stanou se součástí sbírek místního muzea.

Kojetín získá sbírku krojů

23.05.2014
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) převedl bezúplatně Městskému kulturnímu středisku (MKS) v Kojetíně pro výstavní účely historicky cenné movité věci, které získal z tzv. odúmrti po zaníceném národopisci Janu Vražinovi (1950–2012).

ÚZSVM otevře své pracoviště návštěvníkům výstavy Baroko

23.05.2014
Hradec Králové (kralovehradeckenovinky.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových , odbor Odloučené pracoviště Havlíčkův Brod (Územní pracoviště Hradec Králové), se podílí na přípravě významné kulturní akce mapující období baroka na Havlíčkobrodsku.

Realitní trh stále není v kondici. Atraktivní parcelu nikdo nechce

21.05.2014
Ústí nad Labem (Mladá fronta DNES) - Úřad starající se o majetek státu prodává pozemek v ústecké čtvrti Skorotice už počtvrté, jeho cena spadla skoro na polovinu. A pravděpodobně půjde ještě níž. Kdyby se takový pozemek prodával ještě před 7 lety, počet uchazečů by se stěží vešel na prsty jedné ruky. Jenže realitní trh stále ještě není v kondici jako před ekonomickou krizí, a tak o atraktivní stavební parcelu v ústecké části Skorotice není zájem.

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových úřaduje s pozemky

20.05.2014
Louny (prvnizpravy.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, jehož zkratku ÚZSVM si můžete zapamatovat, provedl na Odloučeném pracovišti Louny Územního pracoviště Ústí nad Labem, bezúplatné převody 11 pozemků státním podnikům a státní organizaci.

ÚZSVM vypsal výběrové řízení na svého šéfa

20.05.2014
Praha (ČTK) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových vypsal výběrové řízení na generálního ředitele. Úřad o tom dnes informoval v tiskové zprávě. Nový šéf by se měl funkce ujmout 1. září. Úřad nyní řídí náměstek ministra financí Ondřej Závodský, vedením byl pověřen poté, co k 1. dubnu rezignoval Miloslav Vaněk.

I ve Vsetíně jsou stovky pozemků bez majitelů

19.05.2014
Vsetín (parlamentnilisty.cz; mestovsetin.cz) - Jak již jistě víte z celostátních médií, úřady pátrají po vlastnících desítek tisíc pozemků, u nichž nemají záznamy, zda jejich majitelé ještě žijí, případně kdy zemřeli a komu tyto nemovitosti nyní patří. Neznámého vlastníka či vlastníky má například ve vsetínském okrese na 3600 parcel nebo objektů. Přímo v katastrálním území Vsetína je jich téměř 460. Majitelé či dědicové mají čas na to, aby se o svůj majetek přihlásili, do konce roku 2024. Poté pozemky či stavby propadnou státu.

Pozemky získané restitucemi bude na Opavsku biskupství pronajímat

14.05.2014
Opava (5plus2.cz) - Majetek, o který církev na Opavsku požádala, postupně mění majitele. Církve, řády i kongregace o něj žádaly formou takzvaných výzev od Lesů České republiky nebo Pozemkového fondu České republiky. Na Ostravsko-opavském biskupství už vzniká speciální odbor, který bude majetek vydaný v souvislosti s církevními restitucemi spravovat.

Život pirátsky vypálených CD a DVD ukončil vrták

14.05.2014
Ostrava (Moravskoslezský deník) – Šest set pirátsky vypálených CD a DVD nosičů bylo v úterý zničeno v ostravské pobočce Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). O jejich konec se postaral pracovník tamní údržby, který je vrtákem na několika místech proděravěl. O osudu nosičů rozhodl již dříve Krajský soud v Ostravě, který je v rámci rozsudku nad mladým „vypalovačem“ nechal propadnout státu. ÚZSVM, do jehož kompetence tyto záležitosti spadají, poté nařídil likvidaci.

Stát nechal v Ostravě zničit kopie filmů, disky provrtala vrtačka

14.05.2014
Ostrava (ČTK) - Pracovníci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dnes zlikvidovali v Ostravě nelegální kopie filmů. Stovky disků, které státu propadly v soudním procesu, znehodnotila vrtačka. Podobnou činnost úřad zajišťuje často. V minulosti například likvidoval padělky motorových pil či falzum obrazu. ČTK to dnes řekl ředitel ostravské pobočky úřadu Karol Siwek.

Správa zabaveného majetku

07.05.2014
Praha (ČT 1 - 19:00 Události)

Neznámi dědici: stát hledá tisíce vlastníků půdy, ale pozor na podvodníky

05.05.2014
Liberec (Liberecké listy) - Zahrady, ostatní plochy, louky a zbořeniště. To jsou nejčastější typy pozemků, u nichž není znám současný majitel. V Libereckém kraji je 163 takových pozemků. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zveřejnil na svém webu 192 000 nedostatečně identifikovaných vlastníků nemovitostí vedených v katastru nemovitostí. Přehled má pomoci dohledat neznámé vlastníky a odstranit nedostatky v evidenci nemovitostí vedených v katastru nemovitostí. Z analýzy dat o 192 000 neznámých vlastníků vyplývá, že mnohé z nemovitostí mají více neznámých spoluvlastníků.