Úterý, 21. ledna 2020

ÚZSVM otevře své pracoviště návštěvníkům výstavy Baroko

23.05.2014
Hradec Králové (kralovehradeckenovinky.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových , odbor Odloučené pracoviště Havlíčkův Brod (Územní pracoviště Hradec Králové), se podílí na přípravě významné kulturní akce mapující období baroka na Havlíčkobrodsku.
​Výstava Baroko přivítá první návštěvníky 23. 5. 2014 a potrvá do 7. 9. 2014. ÚZSVM pro tyto účely umožní zdarma vstup do prostor chodeb sídla odboru Odloučené pracoviště Havlíčkův Brod a to spolu s klášterním kostelem svaté Rodiny, jenž je součástí areálu pracoviště ÚZSVM a kde je po nákladném restaurování vystaveno 20 lunet.
 
V rámci kulturní akce Baroko probíhá v Havlíčkově Brodě také 13. ročník hudebního festivalu Stamicovy slavnosti a dne 23. 5. 2014 zde proběhne akce Noc kostelů, kdy bude otevřen bývalý klášter bosých augustiánů při kostele sv. Rodiny.
ÚZSVM získal po zaniklém Okresním úřadu Havlíčkův Brod celkem 46 lunetových obrazů, v roce 2009 je bezúplatně převedl do majetku města, které zajišťuje jejich postupné restaurování. Kralovehradeckenovinky.cz informoval Mgr. Ing. Robert Hurt za Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).
 
Pozn: LUNETOVÉ OBRAZY – soubor barokních děl malíře Jakuba Pischela  z poloviny 18. století, jež jsou důležitým dokladem historie augustiánského kláštera i města Havlíčkův Brod.