Středa, 27. května 2020

květen

Konec tajné nemocnice

30.05.2016
Hředle (Týden) - Zdravotnické zařízení ve středočeských Hředlích mělo při krizových situacích, jako jsou epidemie či teroristický útok, poskytnout útočiště stovkám nemocných. Nyní ho stát prodává za 39 milionů.

Márnici zrekonstruují příští rok

30.05.2016
Sepekov (Písecký deník) - Na příští rok chystají v Sepekově rekonstrukci márnice na hřbitově. Tu letos městys získal od státu – Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových – včetně pozemku za 77 tisíc korun, doposud ji měl ve výpůjčce.

ÚZSVM zlikvidoval 688 tisíc falešných jízdenek na pražskou MHD

30.05.2016
Praha (parlamentnilisty.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) skartoval 688 tisíc napodobenin přestupních jízdenek na městskou hromadnou dopravu v Praze v ceně 26 korun za jízdenku.

Bezúplatně jsme převedli přes 20 tisíc nemovitostí, takže naše kritika je neopodstatněná

30.05.2016
Praha (parlamentnilisty.cz) - Proslov generální ředitelky ÚZSVM Kateřiny Arajmu před plénem Senátu během projednávání bodu "Výroční zpráva Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových za rok 2015".

Stát nabídne budovu Kliniky ministerstvům. Až poté bude jednat s Prahou

30.05.2016
Praha (Český rozhlas - regina) - Budovu sociálního centra Klinika v pražské Jeseniově ulici nabídne stát ministerstvům a dalším úřadům. Pokud ty neprojeví zájem, bude dál jednat s Prahou, která by chtěla Kliniku rekonstruovat a nabídnout neziskovkám. Po jednání se státem to potvrdil pražský radní Karel Grabein Procházka z hnutí ANO.

Úřednice našly 150 tisíc korun. Vše nahlásily

27.05.2016
Hradec Králové (Hradecký deník) – Královehradecké zaměstnankyně Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových objevily (ÚZSVM) 150 000 korun při podrobné prohlídce bytu v Novém Bydžově, v němž žil zemřelý, jehož majetek připadl v dědickém řízení státu jako takzvaná odúmrť.

Kdo koupí ztichlý opuštěný tábor?

26.05.2016
Brandýs nad Orlicí (Deník.cz) - Pozemky na místě bývalého dětského tábora v Koutech, ležícího na břehu Tiché Orlice nedaleko Brandýsa, jsou stále na prodej. Už více než rok! Od té doby šla cena dolů.

ÚZSVM převedl obcím na Chomutovsku devět pozemků v hodnotě téměř milionu korun

23.05.2016
Chomutov (parlamentnilisty.cz) - Chomutovské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) bezúplatně převedlo šest pozemků městu Klášterec nad Ohří a tři pozemky obci Březno. Pozemky byly evidované na neznámého vlastníka.

Zbytečný luxus úředníků za 400 milionů

23.05.2016
Praha (Lidové noviny) - Představte si, že jste vlastníkem činžovního domu. Ten pronajmete firmě, aby ho spravovala a byty v něm pronajímala. A pak si od ní pronajmete jeden byt za 1,5násobek toho, co platí tato společnost vám. Absurdní? Přesně tak se ovšem při pronajímání kanceláří pro své úředníky umí chovat stát.

Chomutov má cvičnou plochu pro motorkáře

20.05.2016
Chomutov (Právo) - Na ploše vedle volnočasového areálu Domovinka v Chomutově jsou slyšet zvuky motorek. Zájemci o řidičský průkaz zde na novém cvičišti skládají zkoušky.

Kadaň: hasiči pokáceli dva stromy, které stínili bytům

20.05.2016
Chomutov (Chomutovský deník) - Lidem z paneláku na jednom z kadaňských sídlišť se ulevilo. Hasiči tu pokáceli břízu a borovici, jejichž větve zasahovaly do oken až ve třetím patře.

Nepotřebné nemovitosti v rukou státu

20.05.2016
Praha (Události ČT1) - Reportáž o dopadech novely zákona o majetku státu na hospodaření s nepotřebnými nemovitostmi státu.

Úřad předal drogy k jejich likvidaci

19.05.2016
Břeclav (Nový život) - Necelého čtvrt kila zabavené marihuany a pomůcky k výrobě drog předali k likvidaci lidé z břeclavského pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Věci si převzali zástupci ministerstva vnitra. O propadnutí návykových látek a prekursorů rozhodl už dříve Okresní soud v Břeclavi.

Soud: „Knížecí lesy“ patří státu

19.05.2016
Praha (Mladá fronta DNES) - ​„V plném rozsahu potvrzujeme rozhodnutí Okresního soudu pro Prahu-východ,“ zazněl u Krajského soudu v Praze verdikt pro odvolání Nadace knížete z Lichtenštejna ve sporu o vlastnictví pozemků u Říčan. Převážně zalesněná půda o rozloze 600 hektarů tedy podle uvedeného rozhodnutí náleží České republice.

ÚZSVM: Barokní Invalidovnu si o víkendu prohlédly tisíce lidí

18.05.2016
Praha (parlamentnilisty.cz) - Tisíce návštěvníků si o víkendu 14. a 15. května prohlédly prostory barokního objektu Invalidovna v Praze Karlíně, kam zavítaly v rámci 2. ročníku festivalu architektury Open House. Do provázení zájemců o tento historický skvost se zapojili i zaměstnanci ÚZSVM, a pomohli tak organizátorům zvládnout nebývale vysoký počet příchozích.

Chomutov má cvičnou plochu pro budoucí motorkáře. Vedle Domovinky

17.05.2016
Chomutov (Chomutovský deník) – Na ploše vedle areálu Domovinka vrní motorky. Zájemci o řidičský průkaz tam skládají zkoušky na nové cvičné ploše.

Přerovské muzeum otevřelo výstavu nevšedního umělce Bílka

16.05.2016
Přerov (ČTK) - Přerovské Muzeum Komenského otevřelo výstavu s devíti desítkami obrazů svérázného olomouckého umělce Františka Bílka. Díla získalo muzeum z pozůstalosti od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Úřad rozprodal majetek, našel i domov pro psa

16.05.2016
Prachaticko (Prachatický deník) – Zaměstnancům regionálního pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Prachatice (ÚZSVM) se podařilo úplatně i bezúplatně převést rozsáhlý soubor majetku, který připadl státu na základě usnesení okresního soudu jako odúmrť po zemřelém z Prachaticka.

Vyklízel se ateliér Jana Štorkána

16.05.2016
Jaroměř (Náchodský deník) – Likvidací majetku, který zbyl po malíři Janu Štorkánovi, jenž zesnul v roce 2012, se v současné době zabývá náchodské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Instituce tím byla pověřena na základě skutečnosti, že si danou umělcovu pozůstalost nenárokoval žádný dědic.

Dům zdědil po stařence stát, úředníci za komínem našli skrýš s puškou

16.05.2016
Chrást (Mladá fronta DNES) - Pušku vyrobenou v Belgii a lovecké trofeje si zřejmě kdysi schoval za komín v domě v Chrást pytlák. Věci se našly, až když zemřela stařičká majitelka domu, která neměla žádné dědice.