Úterý, 31. března 2020

leden

Diakonie získala areál Sobotín

27.01.2011
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) a převedl bezúplatně Diakonii Českobratrské církve evangelické (ČCE) soubor nemovitostí, budov a pozemků, které jsou součástí uzavřených areálů střediska diakonie v Sobotíně na Šumpersku.

Diakonii stát vrátil majetek, který jí zabavil v roce 1959

27.01.2011
Celý areál Domova odpočinku ve stáří v Sobotíně na Šumpersku převedl stát bezúplatně na Diakonii Českobratrské církve evangelické, která zařízení dlouhodobě provozovala. Diakonie přišla o budovy v roce 1959, kdy všechny církevní ústavy sociální péče převzal stát. Teprve po dvaapadesáti letech sobotínský komplex vrátil.

Kunovice dostaly od státu rozsáhlé pozemky

24.01.2011
Kunovice ve středu získaly od státu zdarma rozsáhlé pozemky. V budoucnu mají být využity k protipovodňovým opatřením.

Starožitnosti z dědictví obohatí muzea

20.01.2011
Starožitné nástěnné hodiny, takzvané pendlovky, předal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), odbor Odloučené pracoviště Rakovník Technickému muzeu v Brně.

Město získalo cenné pozemky pod školou

18.01.2011
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových převedl pozemky pod Městskou střední odbornou školou v Kloboukách u Brna městu.

Stát předal Brodu zahradu

16.01.2011
Zahradu v areálu mateřské školy převedl pod Uherský Brod Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Vzhledem k veřejnému zájmu se jednalo o bezúplatný převod na město, které je zřizovatelem mateřinky.

Jezdce na prknech čeká přesun k Oáze

14.01.2011
Osud velkolepého Freetime parku, který se plánoval ve Stromovce, je ve hvězdách. Stěhování čeká příznivce skateboardu v Českých Budějovicích. Jejich plácek u Sportovní haly bude potřebovat firma Nova projekt kvůli příjezdové komunikaci a stavbě činžáku, který vznikne nedaleko haly.

Falzifikáty skončily v drtičce

11.01.2011
Více než deset a půl tisíce kusů pirátských nosičů CD a DVD a 4 663 falzifikátů textilních, obuvních a galanterních výrobků nechali u odborné firmy zlikvidovat pracovníci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Brod bezplatně získal pozemek v mateřince

11.01.2011
Bezúplatným převodem pozemku v zahradě mateřské školy (MŠ) v uherskobrodských Havřicích do vlastnictví města napomohl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) k rozšíření užitné plochy zahrady.

Budovy Jitra už patří městu

06.01.2011
Bezúplatně dostalo město Olomouc od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových nemovitosti, kde sídlí nezisková organizace Jitro, poskytující péči o zdravotně postižené.

Město získalo zdarma pozemky pro tramvaj

04.01.2011
Celkem třináct pozemků o rozloze téměř čtyři tisíce metrů čtverečních získal Liberec bezplatně od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.